Istota postępowania karnego

Istota postępowania karnego

przez Mateusz91 » Cz lip 13, 2017 1:05 pm

Cel sprawy karnej należy do zadań spornych w literaturze, wyjaśnianych za pomocą różnych teorii. W stylu polskim przez istotę zwykle zna się to, co stanowi pięknie zasadniczym, podstawowym, a wtedy mającym grunt albo same zasadnicze założenie. Mając do ustalania ważnych cech procesu karnego, stanowiących o jego istocie, nie można pominąć dotychczasowego dorobku nauki, w jakiej powodowano starania w projekcie wyjaśnienia tego problemu. Wśród poglądów, za pomocą których dawano próby rozwiązania tego zadania, można określić teorię dopatrującą się istoty procesu karnego przede każdym w organizmie gwarancji procesowych  w ciągu karnym dopatrywano się w decydującej mierze formy gwarancji praw jednostki. Wiedza ta posiadała odpowiedź na samowolę organów państwowych. Inną próbą wyjaśnienia istoty procesu karnego było dawanie go jak formy realizacji prawa karnego materialnego. Proces karny używano jako wzorce wprowadzone przez prawo, a zatem jako prawo formalne. Te modele działań procesowych miały działać realizacji prawa karnego materialnego. W rzeczywistości nazywało to spowodowanie procesu oddanego do pracy podrzędnej, o charakterze technologicznym i wykonawczym w układu do odpowiednia materialnego. Mimo ich jednostronności, walorem tych dyscypliny jest prawo o potrzebie ustawowego regulowania procesu karnego, w którym gwarantowane zostają odpowiednia jego uczestników.

Link sponsorowany: sprawdzona kancelaria adwokacka kraków nowa huta

Tych założeń nie ma potrzeby kwestionować, lecz nie określają one treści procesu karnego.
Największe znaczenie zyskała teoria procesu jako stosunku prawnego. Powstała ona na gruncie procesu cywilnego. Jej prawidłowym twórcą był Oskar Bülow, którego myśl rozwinął i przeniósł na teren procesu karnego J. Kohler. W badaj tego zdania, proces jest stosunkiem prawnym. W późniejszym czasie nauka ta szła różnym modyfikacjom. Według jednych, istniał wówczas stosunek prawny zachodzący w procesie karnym między państwem (sędzią) a oskarżonym, według własnych  także między stronami. Co do analizy tej wiedz w toku nauki procesu karnego dania są podzielone. Nie wada wypowiedzi, z jakich powstaje, że istoty procesu jako stosunku prawnego można dopatrywać się w ostatnim, że proces stosowany jest jak prawny bieg, w którym akcje i wymagania mieszkają w dobrym, ustawowym stosunku do mów i obowiązków w procesie, eliminując samowolę i siła. Mimo podkreślenia w omawianej teorii dynamicznego charakteru procesu nie ważna jej akceptować w takim kształcie, ponieważ w rzeczywistości neguje potrzebę dania stronom praw procesowych. W literaturze polskiej istoty procesu karnego dopatruje się nie w jakiejś, chociaż w moc jego stronach. Do tematów budujących się na podstawę procesu karnego należą będące cechy charakterystyczne:
1. Proces jest pracą niezawisłego sądu, współdziałających spośród nim organów ścigania karnego oraz wszystkich pozostałych uczestników postępowania karnego.
2. Istnieje wówczas praca uregulowana przez przepisy prawa procesowego.
3. Działalność procesowa przebiega w ramach stosunków procesowych.
4. Proces karny jest wybierany i powodowany w właściwym celu.
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:07 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron