Charakterystyka Firmy Fabud WKB

Charakterystyka Firmy Fabud WKB

Firma Fabud WKB to jedna z największych w Polsce firm będących producentem elementów prefabrykowanych i konstrukcji żelbetowych. Początki jej działalności sięgają lat siedemdziesiątych, kiedy podjęła się inwestycji budowlanych na Śląsku. Ogromne doświadczenie, a także stosowanie nowatorskich technologii pozwala na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Czym zajmuje się Firma Fabud WKB?

Prezentowany producent elementów prefabrykowanych betonowych i żelbetowych zajmuje się projektowaniem, produkowaniem, transportem, a także montażem konstrukcji na placach budowy. Produkty te znalazły zastosowanie w inwestycjach budowlanych, mostach, drogach.

Wśród produkowanych elementów można wymienić prefabrykowane kielichy i stopy fundamentowe, belki prefabrykowane, płatwie, elementy klatek schodowych, przepusty drogowe, mury oporowe, prefabrykowane zbrojenia budowlane.

Firma Fabud WKB zatrudnia wyspecjalizowane osoby, które dzięki bogatemu doświadczeniu potrafią zmontować nawet najbardziej skomplikowane obiekty budowlane o różnych gabarytach.

Historia powstania Firmy Fabud WKB

Początki działalności sięgają 1973 roku, kiedy P.K.R.B. FABUD S.A prowadził inwestycje budowlane mieszkań na terenie całego Górnego Śląska. Opatentował wówczas nowoczesne technologie związane z prowadzeniem robót budowlanych, kanalizacyjnych i konstrukcji żelbetowych.

W 1994 roku firma podjęła się inwestycji związanej z budową dróg, autostrad oraz mostów. Już wtedy budowała wielogabarytowe parkingi i garaże. Firma WKB SA powstała w 2003 roku opierając się na potencjale finansowym P.K.R.B. FABUD S.A. Spółka dzięki zapleczu finansowemu oraz doświadczeniu i stosowaniu nowatorskich technologii zaczęła prężnie się rozwijać. Dziś należy do czołówki producentów elementów prefabrykowanych w Polsce.

Popularne inwestycje budowlane

Firma Fabud WKB co roku realizuje ponad kilkadziesiąt inwestycji budowlanych. Dzięki niej powstało wiele dróg, autostrad, mostów i stadionów, jak np. Stadion Wisły Kraków czy Stadion Górnika Zabrze.

Poza tym, co roku powstaje wiele biurowców, hal magazynowych, centrów handlowych i wielu obiektów użyteczności publicznej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *