Co robić w Warszawie podczas chłodnych dni?

Jesień i zima to czas, kiedy niestety aura nie sprzyja długim spacerom i rekreacji na świeżym powietrzu w mieście. Warto wtedy spędzić niespieszne wolne chwile ze znajomymi i przyjaciółmi. Można wybrać się na wycieczkę po klimatycznych kawiarniach, oryginalnych muzeach i pójść na łyżwy. Kolekcjonowanie wspomnień to obecnie bardzo modny trend, jednak trudno nie zgodzić się z tym, że to jedna z najbardziej wartościowych form aktywności.

Jesienno-zimowa wycieczka do Warszawy

Osoby, które zdecydują się na kilkudniowy pobyt w stolicy powinny wcześniej zarezerwować nocleg. Wynajem apartamentu w Warszawie najlepiej rozpocząć od poszukiwania miejsc znajdujących się w centrum, dzięki temu większość atrakcji będzie w “zasięgu ręki” natomiast dotarcie do dalszych lokacji nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Klimatyczne warszawskie kawiarnie idealne na chłodne dni

W czasie gdy pogoda nas nie rozpieszcza warto rozgrzać się pyszną kawą i zjeść coś słodkiego na poprawę nastroju. W stolicy jest kilka szczególnie wartych polecenia miejsc, w których serwowana jest wyśmienita kawa, którą pije się w bardzo ciekawym otoczeniu. MiTo przy ulicy Waryńskiego 28 w Śródmieściu to kawiarnia, galeria sztuki i księgarnia w jednym. Podczas sączenia pysznego czarnego napoju można przejrzeć i oczywiście również kupić leżące na półkach książki i zagraniczne czasopisma. Zdobiące ściany prace artystów także są na sprzedaż.

Warszawski Lukier przy ulicy Hożej 5/7 również w Śródmieściu to miejsce, w którym można napić się kawy we wszystkich znanych światu odmianach: od capuccino przez espresso aż po kawowe shake z mnóstwem bitej śmietany. Ponadto w Lukrze jest również bardzo bogata oferta różnego rodzaju ciast i ciasteczek do skosztowania.

Relaks to znajdujące się przy ulicy Puławskiej 48 na Mokotowie królestwo polskiego plakatu połączone z kawiarnią serwującą kawę pochodzącą z niewielkich palarni. Na ścianach rozwieszone są plakaty polskich artystów, natomiast kawę z pewnością docenią jej smakosze. Na facebookowej stronie Relaksu na bieżąco umieszczane są informacje dotyczące najnowszych dostaw kawowych mieszanek.

Oryginalne muzea

W Warszawie oprócz powszechnie znanych miejsc o charakterze muzealnym są również takie, w których pobyt może być bardzo oryginalnym a nawet zabawnym doświadczeniem. Z pewnością warto wybrać się do Muzeum PRL-u, Muzeum Słoików Świata oraz Muzeum Neonów. Interesujące może być również zwiedzanie Muzeum Gazownictwa czy Muzeum Modniarswa i Naparstków.

Lodowisko

Jesień i zima to doskonała okazja do pojeżdżenia na łyżwach. Od połowy listopada nawet do końca marca warszawskie lodowiska zapraszają wszystkich entuzjastów jazdy na lodzie. Najpopularniejsze z nich to: Torwar, Lodowisko na Starym Mieście, Lodowisko na Stadionie Narodowym, Lodowisko przy Pałacu Kultury i Nauki oraz Tor Łyżwiarski Stegny. Figlowisko, czyli lodowisko przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 60 na Ursynowie, to miejsce, w którym na łyżwy można się wybrać o każdej porze, ponieważ jest czynne 24 godziny na dobę.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *