Czy warto naprawiać auto w ASO?

Autoryzowane Stacje Obsługi, czyli ASO dostępne są na terenie całego kraju. Gdy kupujemy nowe auto, najczęściej wszelkiego rodzaju naprawy wykonujemy właśnie w ASO. Nie mamy jednak takiego obowiązku.

ASO, czyli Autoryzowane Stacje Obsługi działają przy każdym większym salonie dealerskim marek. W ASO prowadzone są różnego rodzaju naprawy usterek, a także przeglądy samochodów na gwarancji.

Serwis auta na gwarancji także poza ASO

Zgodnie z prawem unijnym (BER 330/2010 oraz MVBER 461/2010) właściciel samochodu może samodzielnie zdecydować, czy w trakcie trwania gwarancji będzie serwisował swój samochód w autoryzowanym serwisie, czy zdecyduje się na skorzystanie z niezależnych warsztatów.

Skorzystanie z usługi warsztatu niezależnego nie może powodować tedy utraty gwarancji, ale warto także zaznaczyć, że prace powinny być wykonane wtedy zgodnie ze standardami ASO. W związku z tym wielu kierowców posiadających pojazdy na gwarancji i tak decyduje się na usługi Autoryzowanych Stacji Obsługi, aby nie ryzykować utratą ochrony gwarancyjnej.

ASO czy niezależny serwis – gdzie pojechać, gdy mamy wybór?

Jeżeli nasz samochód nie jest już objęty ochroną gwarancyjną, w takim przypadku możemy bez obawy wybrać się do niezależnego serwisu. Czy jednak zawsze warto skorzystać z takiej możliwości?

Generalnie, zawsze bezpieczniejszym wyborem będzie zaufane Honda ASO czy też ASO innej marki, w zależności od posiadanego pojazdu. Dlaczego? Autoryzowane Stacje Obsługi posiadają kompleksowe wyposażenie, przeszkolonych mechaników, korzystają z oryginalnych części, a także dają gwarancję na swoje usługi. Wprawdzie za naprawy zapłacimy wtedy więcej, ale z drugiej strony możemy mieć pewność, że będą wykonane zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.

Główną zaletą warsztatów niezależnych jest ich niska cena. Gdy zatem problem jest błahy, wtedy rzeczywiście warto rozważyć wizytę w takim miejscu – za proste naprawy zapłacimy o wiele mniej.

Niezależnie od tego, jaką ofertę chcemy wybrać – czy ma być to ASO, czy warsztat niezależny – warto sprawdzić opinie na ich temat. Te można znaleźć także on-line.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *