Czy warto zatrudnić pomoc domową?

Jeszcze kilkanaście lat temu pomoc domowa była luksusem, na który mogli pozwolić sobie tylko bogaci. Obecnie wiele pań godzi macierzyństwo z pracą i brakuje im czasu na wywiązanie się ze wszystkich obowiązków domowych. A każda kobieta chciałaby być perfekcyjną panią domu. Pogodzenie tych wszystkich ról nie jest łatwe. Jak pośród tylu obowiązków znaleźć czas dla siebie i rodziny? Z pomocą może przyjść pani do sprzątania.

Kiedy warto pomyśleć o zatrudnieniu pomocy domowej?

Gdy w nawale obowiązków brakuje nam czasu na własne pasje i rozwijanie się oraz kiedy marzymy o jednym wolnym wieczorze, bez zajęć domowych, to znak, że pora pomyśleć o pomocy domowej. Jeżeli nie dajemy rady z utrzymaniem porządku i cierpią z tego powodu nasze relacje lub robimy to kosztem czasu, który chcielibyśmy poświęcić dzieciom, czy partnerowi, pomoc domowa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jakiej pomocy potrzebujemy?

Musimy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby. Czy potrzebujemy pani do sprzątania, która przyjdzie raz lub kilka razy w tygodniu? W może wystarczy, by raz na jakiś czas zrobiła generalne porządki? W wielu przypadkach początkowo warto zacząć od gruntownego sprzątania. Kolejne wizyty mają na celu utrzymanie czystości. Dlatego należy przemyśleć zakres obowiązków i czas pracy pomocy domowej. Wiedząc, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, łatwiej będzie znaleźć właściwą osobę.

Gdzie szukać pomocy domowej?

Na portalach ogłoszeniowych łatwo znaleźć różnego rodzaju oferty pomocy domowych, jednak bezpieczniej jest skorzystać ze sprawdzonych stron, takich jak: www.pomocedomowe.pl. Umieszczono na niej nie tylko profile pań do sprzątania, ale także ich referencje i stawki godzinowe. Możemy sprawdzić godziny pracy kandydatek. Im większe miasto, tym ceny tego rodzaju usług są droższe. Upewnimy się więc , na jaki zakres pomocy możemy sobie pozwolić finansowo. Zatrudnienie na kilka godzin tygodniowo nie jest zbyt dużym obciążeniem dla przeciętnego, domowego budżetu.

Plusy posiadania pomocy domowej

Zatrudniając fachową pomoc, mamy pewność, że przynajmniej raz w tygodniu cały dom będzie gruntownie posprzątany. Samodzielnie trudno jest to wykonać jednorazowo, w czasie pomiędzy pracą a przyrządzaniem kolacji dla rodziny, czy usypianiem dzieci. Oszczędzamy w ten sposób kilka wieczorów, w czasie których możemy poświęcić się innym zajęciom. Możemy zaplanować czas dla siebie, zamiast walczyć z kurzem. Oczywiście porządki możemy robić w weekendy, jednak przyjemniej będzie przeznaczyć ten czas na odpoczynek i zabawę z rodziną. Nieposprzątany dom to często punkt zapalny i przyczyna domowych sporów. Pani sprzątająca wprowadza systematyczność, dzięki czemu zaległości nie kumulują się.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zatrudnienie pomocy domowej stanowi dodatkowe obciążenie budżetu domowego, jednak jest to dobra inwestycja, pozwalająca na lepsze wykorzystanie czasu i zapewniająca poczucie komfortu na co dzień. Początkowo możemy mieć problem z lokalizacją różnego rodzaju przedmiotów. Często wydaje nam się, że sami zrobilibyśmy to lepiej od pani sprzątającej. Być może tak właśnie by było, jednak jakim kosztem czasu i wysiłku?

Pomoc domowa bardzo ułatwia życie i nawet nie chcąc przeznaczać na nią zbyt dużo środków finansowych, kilka godzin w miesiącu może wprowadzić w nasze życie ład i porządek. Pozwoli nam ponadto wygospodarować czas dla siebie i naszych bliskich.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *