Do czego wykorzystuje się miedź?

Do czego wykorzystuje się miedź?

Miedź jest materiałem o wielu bardzo ważnych z punktu widzenia gospodarki zastosowaniach. Wykorzystuje się ją do produkcji przewodów elektrycznych i wielu przedmiotów użytku codziennego. Warto wiedzieć, że miedź można też z zyskiem sprzedać do skupu złomu. Kraków – skup miedzi zlomex.pl jest tu na pewno dobrym adresem.

Do czego wykorzystuje się miedź?

Miedź jest metalem, który w dzisiejszym świecie znajduje wiele, bardzo różnorodnych zastosowań. Najważniejszą cechą miedzi jest jej doskonałe przewodnictwo cieplne i elektryczne. Determinuje to główne zastosowania tego metalu. Około 60% światowego wydobycia miedzi pokrywa potrzeby przemysłu elektrycznego, głównie do produkcji przewodów.

Miedź wciąż powszechnie wykorzystywana jest do budowy dachów, głównie w starym typie budownictwa. Spora część używana jest do produkcji maszyn przemysłowych. Stopy miedzi są ważnym surowcem wykorzystywanym do bicia monet.

Czy na sprzedaży miedzi do skupu można zarobić?

Kraków – skup miedzi zlomex.pl to miejsce, w którym na sprzedaży miedzi na pewno można zarobić. Czasem nawet niemałe pieniądze. W zależności od jakości, za kilogram miedzi płaci się obecnie od 25, do 30 złotych. Czy to dużo? Jeżeli ma się do sprzedanie większą ilość tego metalu, to można uzyskać za niego wysokie kwoty.

Największa ilość miedzi sprzedawana obecnie w skupach pochodzi ze starych, zużytych przewodów elektrycznych. Mimo że izolacja takich przewodów mogła ulec zniszczeniu, to znajdująca się wewnątrz miedziana żyła jest pełnowartościowym materiałem. Warto przy tym pamiętać, że miedź jest materiałem poddającym się recyklingowi w 100%.

Najważniejsze stopy miedzi i ich zastosowanie

Dość dużą wartość osiągają w skupach stopy miedzi. Wartość miedzioniklu, który zawiera tylko niewielką domieszkę niklu, jest bardzo podobna do wartości czystej miedzi. Bardzo podobnie wyceniany jest brąz, choć tutaj też występują drobne różnice w zależności od typu.

Popularnym stopem jest mosiądz. Wykonuje się z niego wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne i wykończeniowe drzwi, mebli i wielu innych. Kilogram mosiądzu kosztuje obecnie do 13 złotych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *