Drzwi wewnątrzklatkowe – jakie rozwiązania dostępne są obecnie na rynku

Drzwi wejściowe są niewątpliwie wizytówką domów i mieszkań. To właśnie one zauważane są jako pierwsze podczas wizyt, a jednocześnie chronią mieszkańców przed nieproszonymi gośćmi. Nic więc dziwnego, że sporej części z nas zależy, aby był to estetyczny element, który będzie robił dobre wrażenie.

Podczas dokonywania wyboru warto jednak zwrócić uwagę na inne aspekty, które mają spore znaczenie jeśli chodzi o komfort użytkowania mieszkania. Istotne jest między innymi to, z jakiego materiału zostały wykonane drzwi wewnątrzklatkowe oraz stopień ich wyciszenia i izolacji cieplnej. Poniżej podpowiadamy, co jeszcze powinniśmy sprawdzić przed zakupem.

Z czego powinny być wykonane drzwi wewnątrzklatkowe?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju modeli, a każdy producent drzwi stara się optymalnie spełnić potrzeby klientów. Jednym z podstawowych kryteriów podziału jest materiał, z jakiego drzwi zostały wykonane. Do najpopularniejszych można zaliczyć między innymi:

  • drewno – są to niewątpliwie jedne z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia drzwi. Ponadto, ich zaletą jest dobra izolacja akustyczna, dzięki której hałasy dochodzące z klatki są skutecznie tłumione. Drzwi wewnątrzklatkowe wykonane z drewna to również gwarancja dobrej izolacji termicznej, co zimą z pewnością przekłada się na nieco niższe rachunki za ogrzewanie.
  • materiał drewnopodobny – niewątpliwie są one tańszym rozwiązaniem niż drzwi wykonane z drewna. Do ich produkcji najczęściej używa się płyt HDF i LDF, które doskonale imitują naturalny surowiec. Charakteryzują się one także dobrym poziomem izolacji zarówno akustycznej, jak i termicznej. Producenci drzwi oferują bardzo szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o kolor oraz fakturę drzwi wewnątrzklatkowych wykonanych z tego rodzaju materiału, dzięki czemu każdy ma szansę optymalnie dopasować je do swojego wnętrza.
  • stal – są odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe, a jednocześnie stanowią solidne zabezpieczenie przed niechcianymi gośćmi. Ich niewątpliwą zaletą jest również fakt, iż nie wymagają tak częstej konserwacji jak na przykład drzwi wykonane z drewna.

Jak wybrać najlepsze drzwi do swojego mieszkania?

Podczas zakupów warto zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak: termoizolacja, dźwiękoszczelność oraz właściwości antywłamaniowe. Każdy z nich jest równie istotny, gdyż wpływa na jakość użytkowania całego mieszkania. Jeśli najbardziej zależy nam na solidnym zabezpieczeniu, wybierzmy drzwi wewnątrzklatkowe wyposażone w specjalne bolce i haki antywyważeniowe oraz zawierające wzmocnione ramy i kratownicę, dzięki której ich rozbicie nie jest możliwe. Takie rozwiązania oferuje między innymi firma Mikeagdzie znajdziemy modele antywłamaniowe wykonane zarówno z drewna, jak i ze stali. Współcześnie, producenci drzwi robią wszystko, aby zadowolić klienta. Nic więc dziwnego, że na rynku znajdziemy modele, które będą posiadały każdy z wymienionych parametrów. Musimy jednak liczyć się z tym, że takie rozwiązania mogą oznaczać wyższą cenę.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *