Hotel dla dorosłych. Pomysł na udane wakacje

Często, kiedy po raz pierwszy słyszymy hasło „hotel dla dorosłych” nasze skojarzenia każą nam przypuszczać, że miejsce to związane jest z jakimiś podejrzanymi atrakcjami, które niekoniecznie mogą nam się spodobać. Tymczasem prawda jest dużo bardziej prozaiczna. Hotel dla dorosłych to miejsce, gdzie zakaz wstępu mają pary z małymi dziećmi oraz młodszy nastolatki.

Jak działają hotele dla dorosłych?

Hotel dla dorosłych funkcjonuje na niezwykle prostej zasadzie. W zależności od przyjętego regulaminu, pokój może tam otrzymać wyłącznie osoba, która skończyła osiemnaście lub dwadzieścia jeden lat. Osoby młodsze nie otrzymają tutaj kluczy, bez względu na to, ile gotowe byłyby zapłacić. Miejsca nie znajdą się tu także dla osób starszych, którzy przyjadą do takiego hotelu z dziećmi. Tego typu obiekty dla dorosłych zaczęły powstawać stosunkowo niedawno i były odpowiedzią na rosnącą liczbę turystyki rodzinnej, w której model wypoczynku często był odmienny od tego, jaki cenią sobie ludzie podróżujący bez dzieci. Myślą przewodnią było tutaj stworzenie takiej przestrzeni, w której nie będziemy narażeni na hałas oraz nikt nie będzie nas niepotrzebnie niepokoił.

Czy warto?

Zdecydowanie warto odwiedzić taki hotel, o ile oczywiście nie spędzamy swoich wakacji z dziećmi. Olbrzymia jego zaleta to właśnie cisza i spokój. Nie jest tajemnicą, że to właśnie małe dzieci generują najwięcej decybeli i tworzą sporo zamieszania. Kiedy równowaga pomiędzy nimi a innymi turystami zostaje zachwiana, tym ostatnim może być ciężko się zrelaksować. Hotel dla dorosłych zapewnia nam ten komfort wypoczynku, że nie musimy się już martwić zachciankami młodych osób i możemy całkowicie skupić się na swoim relaksie i wakacjach.

Dodatkowo w takich hotelach nie znajdziemy atrakcji tworzonych wyłącznie z myślą o  dzieciach, a sam system usług będzie raczej nastawiony na starszą wiekowo klientelę. Oznacza to bardzo często rozbudowaną ofertę zabiegów SPA, wykwintne posiłki czy obecność dobrze zaopatrzonego baru lub też organizację wieczornych koncertów.

Czasami sam hotel nie jest w pełni zarezerwowany dla dorosłych, a po prostu ma wydzielone strefy, gdzie dzieciom wstęp jest zabroniony. To także korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które podróżują ze znajomymi, którzy z kolei mają dzieci. Kiedy chcemy być razem, to jest jak najbardziej możliwe, a gdy potrzebujemy odrobiny spokoju i prywatności, po prostu udajemy się do odpowiedniej strefy, gdzie nie znajdzie nas żaden nastolatek.

O ile kiedyś takie hotele były prawdziwą rzadkością, to współcześnie bez problemu znajdziemy odpowiednie oferty i możemy przebierać i wybierać w lokalizacjach, gdzie spędzimy wakacje w hotelu dla dorosłych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *