Jak dodać sobie energii i poprawić witalność na zimę?

Winter holiday fun. Two beautiful excited happy women smile sledging on snow forest slope towards camera slow motion. Enjoying active vacation leisure outdoors, friends tobogganing on sunny day.

Pierwsze zimowe śniegi, coraz krótsze dni i zdecydowanie mniej słońca mają niekorzystny wpływ na nastrój większości z nas. Na szczęście można temu zaradzić. Poznaj sposoby na to, jak dodać sobie energii i poprawić witalność na zimę.

Energia na zimę. Sekret tkwi w prawidłowym odżywianiu

Odżywianie stanowi podstawę do dostarczania organizmowi energii. Wraz z pożywieniem przyswajasz składniki odżywcze, witaminy i minerały, a także niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, niezastąpione w licznych procesach zachodzących w naszym ciele (także w mózgu). Dieta ma niezwykle silny wpływ na to, w jakiej kondycji jest ciało i umysł. Podstawą zdrowego żywienia są warzywa i owoce, nabiał, pełnoziarniste pieczywo, orzechy, ryby i kasze. Codziennie należy też dostarczać ciału odpowiedniej dawki wody, aby nie doprowadzić do odwodnienia.

Zdrowa suplementacja. Uzupełnij braki witamin!

Wczesna zima wiąże się z zakończeniem okresu wegetacji większości polskich owoców i warzyw. Dlatego problemy z ich dostępnością mogą wiązać się z brakami witamin w organizmie, sygnalizowanymi poszarzałą cerą, wypadającymi włosami oraz łamliwymi paznokciami. Nawet przy zdrowej diecie może się okazać, że masz niedobór kluczowych minerałów. Może to dotknąć każdego. Weganie i wegetarianie powinni uzupełniać żelazo w swojej diecie. Warto sięgnąć po suplementy bogate w pierwiastki, witaminy oraz kwasy z grupy omega. Ich bogaty wybór znajdziesz na stronie apteki internetowej https://www.doz.pl/apteka/k4337-Witalnosc.

Ruszaj się – na zdrowie. Zobacz, jak dodać sobie energii

Choć aura może nie sprzyjać myśleniu o sporcie, zdecydowanie warto ruszyć się z kanapy i na przykład pobiegać. Udowodniono, że regularny ruch na świeżym powietrzu, nawet gdy na zewnątrz jest już chłodno, sprzyja budowaniu odporności i wzmocnieniu organizmu. W sytuacji gdy jesteś przekonany, że deszcz czy przymrozki skutecznie zniechęcą Cię do wyjścia z domu, podjedź autem pod klub fitness lub osiedlową siłownię. Możesz też zorganizować przestrzeń do ćwiczeń w swoich czterech kątach, aby rower treningowy, hantle czy bieżnię mieć zawsze pod ręką. Dla tych, którzy z powodów zdrowotnych lub własnych preferencji nie lubią się tak mocno męczyć, świetną opcją pozostają regularne marszo-biegi lub spacery z kijkami. Tempo ruchu łatwo dopasować do własnych potrzeb. Przeprawa przez śnieżnobiałe zaspy na pewno dostarczy mnóstwa radości i poprawi nastrój.