Jak wybrać ładne i praktyczne okna?

Jak wybrać ładne i praktyczne okna?

Okna w budynku są nie tylko elementem dekoracyjnym. Ważna jest również termoizolacja oraz dopływ światła naturalnego. O czym trzeba pamiętać, wybierając okna do domu?

Atrakcyjny design

Wygląd okien to pierwsza rzecz, o której myśli każdy właściciel nieruchomości. Nie ma się czemu dziwić! To właśnie okna sprawiają, że dom nabiera niecodziennego charakteru.

Wybierając okna do domu warto zadbać, by były dostatecznie duże. Dzięki temu salon będzie wydawał się przestronny, elegancki i większy niż jest w rzeczywistości. Decydując się na duże okna w sypialni, można każdego ranka cieszyć się promieniami słonecznymi, które zaglądają do pokoju.

Duże okna są wyjątkowo ważne, gdy można liczyć na piękny widok za oknem. Las, jezioro czy góry sprawią, że dom stanie się jeszcze piękniejszy, a wnętrza nabierają przestrzeni.

Warto pamiętać, że duże okna to nie tylko kwestia estetyki. Wybierając Okna w Gliwicach można również liczyć na to, że mieszkanie będzie odpowiednio doświetlone. Duża ilość światła dziennego nie tylko poprawia nasze samopoczucie. Dom, w którym są duże okna efektywnie wykorzystuje światło dzienne, a co za tym idzie zmniejszają się wydatki na ogrzewanie, które często są największym kosztem w utrzymaniu domu.

Wygląd to nie wszystko

Mimo, iż od wyglądu okien wiele zależy nie można koncentrować się wyłącznie na stronie wizualnej, gdy decydujemy się na okna do domu. Ważne są parametry, które są odpowiedzialne za utratę ciepła.

Komfort cieplny domu zależy od ich termoizolacji oraz poziomu szczelności. Wybierając okna w Gliwicach warto zdecydować się na te modele, których współczynnik ciepła wynosi mniej niż 0,9 W/(m²·K). są to parametry, które zapewnią małą utratę ciepła, czyli wpłyną na koszt ogrzewania domu.

Koniecznie należy zwrócić uwagę na przepuszczalność powietrza. Te parametry również określone są cyfrowo. Skala obejmuje cyfry od 1 do 4. Decydując się na okna w Gliwicach warto wybrać te, które są oznaczone cyfrą 4, czyli mają najwyższy współczynnik przepuszczalności.

Szukając okien, które mają dużą termoizolacyjność warto pamiętać, że ważna jest również ilość szyb użyta do produkcji okna. Najlepsze są okna trzyszybowe, w których przestrzeń między szybowa została wypełniona argonem.

Wybierając okna w Gliwicach warto również zwrócić uwagę na okucia oraz systemy uszczelnień. Jest to kolejny element odpowiedzialny za termoizolacyjne właściwości. Warto zdecydować się na okucia obwiedniowe, które świetnie się sprawdzają. Potrójny system uszczelniania nie pozwala powietrzu przenikać w sposób niekontrolowany.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *