Jak wyczyścić brudny dywan?

Jak wyczyścić brudny dywan?

Zabrudzony dywan potrafi zaburzyć estetykę i schludność każdego pomieszczenia, nawet tego najpiękniej urządzonego. Nic więc dziwnego, że każdy dba o to, by ten element wystroju był zawsze czysty. Co jednak zrobić gdy ulegnie on poważnemu zabrudzeniu? Czy ratunkiem na plamy będzie tylko odplamiacz do dywanów, czy też może lepiej zdać się na stare, domowe metody?

Domowe sposoby odplamiania dywanu – jak poradzić sobie z plamami?

Wysprzątanie w domu jeszcze kilkanaście lat temu wymagało całego arsenału domowych środków. Aktualnie w każdym sklepie można kupić środki chemiczne do sprzątania. Czy jednak sprawia to, że domowe sposoby są gorsze? W sytuacji, gdy plama na dywanie jest efektem niespodziewanego wypadku to właśnie środki domowe będą dostępne, bo przecież nie każdy trzyma w domu Odplamiacz do dywanów. Soda, ocet, woda utleniona czy mineralna to substancje, które znaleźć można praktycznie w każdej kuchni, a pomogą pozbyć się najpopularniejszych plam.

Odplamiacz do dywanów – sposób na oporne plamy

Zdarzają się jednak sytuacje, że najpopularniejsze, domowe metody zawiodą. Plama jest zbyt oporna i nie da się jej dokładnie doczyścić. Rozwiązaniem jest wtedy odplamiacz do dywanów. Ten chemiczny środek dostępny jest zarówno w formie żelu, płynu, jak i proszku do rozsypania po tkaninie. To niezwykle wygodne i dosyć skuteczne rozwiązanie. Żel czy płyn może zadziałać bezpośrednio na plamy, zaś proszek idealnie nadaje się do całościowego odświeżenia dywanu. Rozsypuje się go na całość i po pewnym czasie wciąga odkurzaczem. Tkanina nie tylko jest potem czysta, ale również pięknie i świeżo pachnie.

A może zatrudnienie profesjonalisty jest sposobem na oporne plany na dywanie?

Gdy zawiodą samodzielne sposoby oczyszczenia dywanu warto wezwać specjalistów. Mają oni bardziej skoncentrowane środki chemiczne i do tego mocne, przemysłowe odkurzacze piorące. Mogą przyjechać ze sprzętem do domu i nie tylko wyprać dywany, ale również tapicerki i łóżka.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *