Jakie powinno być konto idealnie dopasowane do potrzeb?

Elastyczne, wygodne, darmowe, a może jak najbardziej mobilne? Sprawdź, jak znaleźć konto internetowe idealnie dopasowane do potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku bankowego?

Zanim wybierzesz konto bankowe, zastanów się, czego oczekujesz. Darmowej wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów, także za granicą? Przelewów ekspresowych za złotówkę? Atrakcyjnych bonusów i pakietów bezpłatnych usług? Zwróć uwagę nie tylko na koszty, ale przede wszystkim dostępne funkcjonalności. Zestaw ze sobą kilka kont i sprawdź, czy wybrane usługi możesz mieć za darmo.

Wykonywanie przelewów, płatności zbliżeniowe i wypłata gotówki to nie wszystko! Nowoczesne konta internetowe oferują szereg dodatkowych funkcjonalności takich jak możliwość otwarcia rachunku w Domu Maklerskim, limit kredytowy w koncie czy usługa cash-back, czyli wypłata gotówki podczas płatności kartą za zakupy w sklepach stacjonarnych. Przed wyborem rachunku bankowego pomyśl, jakich funkcjonalności naprawdę potrzebujesz i sprawdź, czy bank pobiera za nie opłaty. Dowiedz się, czy masz możliwość elastycznego dopasowania usług do swoich aktualnych potrzeb.

Jakie powinno być konto idealnie dopasowane do potrzeb?

  • darmowe

Jeżeli regularnie korzystasz z karty, bez trudu znajdziesz konto, w którym za prowadzenie rachunku,  nie zapłacisz ani złotówki. Banki oferują także atrakcyjne dodatki do kont np. Bank Zachodni WBK daje swoim klientom możliwość otrzymania zwrotu 1% za rachunki za media: prąd, gaz, Internet, telewizję i telefon.

  • elastyczne

Twoje potrzeby ulegają zmianie – to naturalne. Jeśli chcesz mieć możliwość wyboru, znajdź konto, które daje Ci większą elastyczność. W BZ WBK dzięki Karcie Dopasowanej do rachunku bankowego masz możliwość zadecydowania, z jakich funkcji korzystasz i za co płacisz. Możesz wybrać sposób pobierania opłaty za kartę (przy spełnieniu określonych warunków, np. wykonując pięć płatności w miesiącu, z karty możesz korzystać za darmo). Gdy Twoje potrzeby będą większe, możesz otrzymać limit kredytowy w koncie, dzięki któremu nigdy nie zabraknie Ci dostępu do gotówki.

  • mobilne

Nieograniczony dostęp do bankowości mobilnej umożliwia kontrolę wydatków niezależnie od miejsca, w którym właśnie się znajdujesz. Błyskawicznie sprawdzisz stan konta, zrobisz przelew, zapłacisz za parking, doładujesz telefon, a nawet otworzysz lokatę i ubezpieczysz samochód. Korzystając z bankowości mobilnej, możesz zapłacić za zakupy, nie wyciągając portfela. Wystarczy, że będziesz mieć przy sobie smartfona.

  • wygodne

Z konta bankowego korzystasz codziennie: w domu, w pracy, w podróży służbowej, na wakacjach. Wszystkie czynności związane z założeniem i prowadzeniem rachunku powinny być proste i intuicyjne.

Czy wiesz, że w Banku Zachodnim WBK możesz założyć konto w trakcie jednej rozmowy online bez wychodzenia z domu? Wypełnij wniosek i wideoweryfikację. Czego będziesz potrzebować? Urządzenia wyposażonego w kamerę oraz dostęp do Internetu. Wideoweryfikacja jest prosta, szybka i bezpieczna – możesz założyć konto online podczas jednej wideorozmowy. Doradca porówna unikalne cechy Twojej twarzy ze zdjęciem w dowodzie osobistym. Usługa dostępna jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów. Wideorozmowę z konsultantem, który pomoże Ci założyć konto internetowe, możesz zamówić od poniedziałku do piątku od 8:00 do 21:00.

Więcej informacji o wideoweryfikacji znajdziesz na stronie https://www.bzwbk.pl/ms/zakladanie-konta-w-banku-wideoweryfikacja/start.html

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *