Komu może przydać się dodatkowy uchwyt do kabiny prysznicowej?

Samodzielne wejście do kabiny prysznicowej dla niektórych grup osób może być problematycznym zadaniem, szczególnie jeśli brodzik jest dość wysoki. wówczas pomocne mogą być dodatkowe uchwyty do kabiny prysznicowej, które pomogą do niej wejść. Komu mogą się przydać?

Osoby z niepełnosprawnościami

Bardzo dużą grupą osób korzystających z uchwytów do kabiny prysznicowej są osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami fizycznymi. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od rodzaju i stopnia niepełnosprawności – zastosowanie uchwytu do kabiny prysznicowej niekoniecznie rozwiąże wszystkie problemy związane z korzystaniem z kabiny. W wielu przypadkach może jednak pomóc, nawet jeśli przy nim nadal potrzebna będzie asysta innej osoby.

W tym przypadku koniecznie trzeba zadbać o to, by uchwyty do kabiny prysznicowej były bezpieczne, zwłaszcza jeśli osoba z niepełnosprawnością mieszka sama.

Ludzie starsi

Z wiekiem nasza mobilność spada ze względu na starzenie się organizmu oraz choroby wymuszające zmianę stylu życia. Niestety oznacza to, że wykonywanie prostych, codziennych czynności staje się problematyczne i wymaga pomocy.

Niestety. wśród czynności utrudnionych w podeszłym wieku nie są tylko kwestie związane ze sprzątaniem czy robieniem zakupów, ale także z codziennym myciem się. Warto wiec dostosować łazienkę pod własne potrzeby – dodatkowe krzesełka, uchwyt do kabiny prysznicowej, ułatwiający wejście do niej, więcej przestrzeni na to, by móc się odwrócić, odległości między prysznicem a ręcznikiem – wszystko, co może ułatwić codzienną kąpiel.

Osoby o czasowo ograniczonej mobilności

Również osoby po wypadkach, poważniejszych zabiegach medycznych, ze złamaniami czy w ciąży mogą mieć problem korzystaniem urządzeń sanitarnych. Wówczas zamontowanie uchwytu do kabiny prysznicowej może im pomóc w codziennych czynnościach i nie będą potrzebowały asysty innych.

W tym przypadku warto zawrócić na rozwiązania czasowe – nie każdy uchwyt do kabiny prysznicowej musi być montowany na stałe, są takie nadające się do późniejszego demontażu.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *