Najbardziej popularne śruby

Eksperci, którzy chcą niedługo kupić odpowiednie śruby, mają duże pole do manewru. W sklepach (online i stacjonarnych) jest bowiem mnóstwo wyboru. Na co możesz się zdecydować? Zweryfikuj to sam i przeczytaj nasz dzisiejszy wpis.

Śruby z łbem lub gniazdem sześciokątnym

Oferta jest urozmaicona. Można zaobserwować, że co roku jest coraz większa. Nie jest to jednak zaskakujące. Wszak powstaje coraz więcej rozmaitych maszyn, konstrukcji itp. Bardzo popularne są między innymi śruby z łbem sześciokątnym. Co może być konkretnie kupione? To na przykład śruby pasowane HV. Do dyspozycji Klientów są również elementy pasowane do konstrukcji albo cechujące się krótkim gwintem. To nie wszystko. Nierzadko doceniane są właściwości śrub z gwintem długim, czy akcesoriów z kołnierzem ząbkowanym (typu RIPP – SN 88913). Do tej kategorii elementów złącznych zaliczamy również śruby z kołnierzem, a także produkty używane do konstrukcji stalowych. Tak samo, jak akcesoria drobnozwojne (z pełnym albo niepełnym gwintem). Na co jeszcze można się zdecydować? To elementy złączne HV (do połączeń sprężanych), SB (do wykonywania połączeń niesprężanych), czy śruby sześciokątne (cechujące się pełnym albo niepełnym gwintem).

Osobną grupę stanowią akcesoria z gniazdem sześciokątnym. Tutaj grupa jest nieco mniej liczna. Do tej kategorii zaliczamy zaś między innymi śruby imbusowe (DIN 912/ISO 4762/PN 82302). Jaka jest ich specyfikacja? Mają one metryczny lub drobnozwojny rodzaj gwintu. Występują w takich klasach własności, jak 8.8, 10.9 i 12.9. Są wykonywane z rozmaitych materiałów i bardzo precyzyjnie zabezpieczane przed korozją. W jakich sytuacjach są natomiast wykorzystywane? Chociażby do różnego rodzaju mocowań. Przydają się także w czasie budowy maszyn technicznych i przemysłowych. Nierzadko korzystają z nich inżynierowie utrzymania ruchu, którzy doceniają liczne właściwości i niezawodne działanie.

Jakie inne śruby zaliczamy do tej grupy? Są to śruby z łbem stożkowym, śruby z łbem kulistym, czy śruby imbusowe z obniżonym łbem. To nie wszystko. Wszak w dobrych sklepach można też kupić śruby z łbem kulistym podkładowym, śruby imbusowe z kołnierzem ząbkowanym, śruby imbusowe z obniżonym łbem, czy śruby pasowane.

Przeczytaj także: http://www.apetini.pl/jak-kupic-odpowiednie-sprezyny-talerzowe/

Na co jeszcze można się zdecydować?

Cały czas nie udało Ci się znaleźć czegoś optymalnego – pod wieloma względami? W porządnych sklepach masz jeszcze szereg innych opcji do wyboru. Dlatego właśnie tak dużo osób decyduje się na STALMUT. Można bowiem postawić na przykład na śruby zamkowe, śruby dwustronne, śruby motylkowe-skrzydełkowe, oczkowe, kciukowe itd.

Pełny asortyment znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *