Jak się pozbyć ciemieniuchy?

Narodziny dziecka to wspaniały prezent w życiu człowieka. Nie wszyscy jednak mają świadomość tego, w jaki sposób obchodzić się bezpiecznie z noworodkiem.
Jednym z częstych problemów jest ciemieniucha, którą to możemy zlokalizować na głowie niemowlęcia.

Zjawisko to charakteryzuje się tym, że stanowi ono swoistą skorupkę, która wygląda mało efektownie. Warto jednak wiedzieć, że ciemieniucha nie jest żadną chorobą i przy odrobinie doświadczenia będzie można ją usunąć.

Aby pozbyć się tego rodzaju zjawiska, wystarczy użyć odpowiedniego preparatu, który ma za zadanie umyć oraz natłuścić skórę.
Nie zawsze jednak mamy doświadczenie w tym zakresie, które preparaty będą najlepsze dla naszego dziecka. Jeśli zatem chcemy mieć pewność, że używamy dobrych kosmetyków, powinniśmy się udać po radę do apteki.

Warto bowiem wiedzieć, że źle dobrane preparaty mogą uczulać delikatną skórę niemowlęcia. Z całą pewnością dobre i sprawdzone preparaty są na tyle uniwersalne, by dawać gwarancję bezpieczeństwa. Są one przetestowane przez producenta i mają na uwadze najwyższa wartość, jaką jest przecież ludzkie zdrowie.

Jakie preparaty do leczenia ciemieniuchy?

Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu zakupach, mamy możliwość skorzystać z porady osoby, która ma wiedzę w tym zakresie.

Tu pomoże nam doświadczona farmaceutka. Aby mieć pewność dobrego wyboru, można wybrać się na zakupy do dużej apteki. Tu znaleźć można całą gamę środków myjących oraz nawilżających. Najczęstszej są one uporządkowane na półkach według danego producenta. Dzięki temu możemy skompletować inne kosmetyki tak, by były bezpieczne.
Wiele osób nie ma jednak czasu na zakupy zwłaszcza na początku macierzyństwa.

Jeśli zaś nie mamy pojęcia, na jakie preparaty się zdecydować, tego rodzaju wiedzę zdobędziemy od każdego pediatry, który jest bez wątpienia największym przyjacielem młodych rodziców. Z całą pewnością to właśnie on będzie w stanie towarzyszyć nam podczas całego procesu adaptacji rodzicielskiej.

Niezwykle pomocną osobą dla młodych rodziców będzie także pielęgniarka środowiskowa, która wręcz zaprezentuje nam cały proces, mający na celu pozbycie się ciemieniuchy. Warto zatem wykorzystać okazję i nie wstydzić się tego, że czegoś nie wiemy. Powinniśmy zadbać o swoje dziecko najlepiej, jak potrafimy i nie uczyć się na własnych błędach.

Dobrze jest wiedzieć przy tym, że ciemieniucha wiąże się z bardzo ważnym zjawiskiem. Chodzi tu o moment, kiedy kształtuje się czaszka niemowlęcia. Jest ona delikatna i wszelkiego rodzaju czynności, jakie się wiążą z pielęgnacją, powinny być wykonywane w spokojnej atmosferze.
Równie ważne jest to, że wewnętrzna harmonia niezwykle pozytywnie wpływa na nastrój dziecka. Jeśli zadbamy o dobrą atmosferę, wówczas nasze maleństwo będzie się znacznie lepiej rozwijać.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *