Waga Pomostowa

Wagi wykorzystywane są zarówno przez klientów indywidualnych, przez małe przedsiębiorstwa oraz przez wielkie firmy. Ich rodzaj różni się w zależności od zastosowania i właśnie na tym skupimy się poniżej.

Możemy rozróżnić 4 główne rodzaje wag przemysłowych.

Pierwszą z nich, z pewnością jest waga pomostowa, zwana również wagą platformową.

Waga pomostowa służy przede wszystkim do ważenia ładunków bardzo ciężkich. Mówimy tu o masach sięgających nawet kilkunastu ton. Dzięki temu, że charakteryzują się tak dużą nośnością, wykorzystywane są w tych dziedzinach, w których możesz się zetknąć z wielkimi gabarytami, oraz wielkimi ciężarami.

Drugim popularnym rodzajem wagi przemysłowej, jest waga samochodowa.

Możemy rozróżnić wagi samochodowe stacjonarne oraz mobilne. Stacjonarne najczęściej wpuszczone są w podłoże, chociaż istnieją również warianty z najazdami, wszystko zależy od lokalizacji, w której dana waga ma się znajdować. Wykorzystywane są, jak nazwa wskazuje, w celu zmierzenia masy auta, a jednym z najpopularniejszych zastosowań wag samochodowych jest ważenie aut ciężarowych, w celu pobrania opłat, zmierzenia załadunku oraz zadbania o bezpieczeństwo dróg, i pozostałych uczestników ruchu.

Trzecią wagą, która znajduje częste zastosowanie w przemyśle, czy też handlu jest waga hakowa.

Waga hakowa jest dość niewielkim urządzeniem, które znajdzie swoje zastosowanie tam, gdzie nie ma zbyt dużo wolnego miejsca. Dodatkowym atutem jest fakt, że nadają się świetnie w tych dziedzinach gdzie spotkać można wielkogabarytowe, nieforemne towary. Dzięki połączeniu ze sobą tych dwóch atutów, wagi hakowe sprawdzają się świetnie między innymi: u mechaników samochodowych, w rolnictwie, ale też w rybołówstwie.

Ostatnim popularnym rodzajem wag przemysłowych, są wagi paletowe. Jak sama nazwa wskazuje, przydają się tam gdzie składowane są towary na paletach. Są dość niewielkie, ale ich głównym atutem jest ich mobilność i mały ciężar własny. Dzięki temu, oraz dzięki wyposażeniu wag paletowych w uchwyt i w rolki transportowe, mogą one również pełnić rolę wag mobilnych.

Niezależnie od zapotrzebowania, i dziedziny, w której działasz, warto zadbać o jak najlepszy dobór wagi do twoich potrzeb, oraz dopilnować, aby waga posiadała aktualną legalizacje.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *