Zasady stosowania żelu dezynfekującego

Ostatnie lata pokazały, jak ważne jest prawidłowe dbanie o codzienną higienę. Dezynfekcja rąk stała się normalną czynnością odruchowo wykonywaną w sklepie, restauracji, w szkole lub pracy. Dzięki temu wiele osób uniknęło zarażenia się różnymi bakteriami i wirusami.

Żel dezynfekujący vimedin – zasady prawidłowego używania

Żel przeznaczony jest do stosowania dezynfekcji higienicznej oraz chirurgicznej. Musi być dokładnie rozprowadzony na całej powierzchni dłoni oraz na nadgarstkach. Podczas aplikacji dezynfekcji trzeba szczególną uwagę zwrócić na miejsca między palcami, w których łatwo gromadzić mogą się mikroskopijne zabrudzenia. Podczas aplikacji chirurgicznej żel należy wcierać w skórę przez minutę. Dezynfekcję higieniczną można ograniczyć do trzydziestu sekund. Żele dezynfekujące vimedin nie wymagają spłukiwania, dzięki temu ich używanie jest niezwykle łatwe i wygodne. Dezynfekcja powinna być wykonywana po każdym kontakcie z większą ilością osób lub po dotykaniu ogólnie dostępnych przedmiotów.

Gdzie stosować płyn do dezynfekcji?

Dezynfekcje rąk powinno przeprowadzać się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko przeniesienia zarazków na większa liczbę osób. Dlatego niezwykle ważne jest, aby płyny do dezynfekcji były ogólnie dostępne w przedszkolach, szkołach lub urzędach. Częste przecieranie rąk płynem w takich miejscach znacznie zmniejsza przemieszczanie się wirusów oraz bakterii. Kolejnymi miejscami, w których od zawsze używane były żele do dezynfekcji są szpitale, przychodnie oraz wszelkie inne instytucje, w których przebywają chorzy.

W jakich opakowaniach dostępny jest Żel dezynfekujący vimedin?

Żel proponowany jest w trzech wygodnych opakowaniach o różnej pojemności. Najmniejszy pojemnik zawiera 100 ml produktu. Natomiast największa butelka ma pojemność jednego litra. Buteleczka z żelem 250 ml zaopatrzona jest w wygodną pompkę do dawkowania produktu. Buteleczkę można postawić przy umywalce lub na recepcji, gdzie każdy bez problemu w szybki sposób zdezynfekuje ręce.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *