Zegarek do zadań specjalnych

Zegarek – mimo upływu czasu jest jednym z najbardziej popularnych akcesoriów. Mimo że godzinę najczęściej sprawdzamy na komórce, to jednak wciąż nosimy na nadgarstku bransoletę, której głównym zadaniem jest pokazywanie czasu. Jednak coraz częściej ta tradycyjna funkcja nie jest jedyna. Współcześnie zegarek to także osobisty asystent, który ma posiadać rozmaite nowoczesne funkcje pomiarowe i nie tylko, które powinny ułatwiać nam nasze życie. Poza tym należy pamiętać, że zegarki to także funkcjonalna biżuteria, pokazująca nasz gust i status społeczny.

Podręczny organizer

Początkowo zegarki były bardzo delikatne, a ich jedyną funkcją było odmierzanie czasu. Jednak z biegiem czasu technologie zaczęły się rozwijać, a firmy prześcigać w nowych rozwiązaniach. Jedną z takich firm było Casio. G-Shock ich flagowy już zegarek był wyposażony w funkcje odporną na wstrząsy. Jednak to dla twórców nowych technologii to było za mało. Z biegiem czasu zaczęli dodawać funkcje telefonów do zegarków. Teraz najmodniejsze zegarki pozwolą nam na odbieranie połączeń, słuchanie muzyki czy nawet surfowanie po sieci.

Zegarek dla zdrowia

Zdrowy styl życia i sport wkradł się na stałe w naszą codzienność. Sprawdzamy co jemy, staramy się przestrzegać zasad ekologii oraz coraz więcej ćwiczymy. Właśnie w aktywności fizycznej twórcy gadgetów i technologii zobaczyli potrzebę dodania nowych funkcji zegarkowi. Powstały tak zwane smartwatch’e, których główną funkcją jest monitorowanie naszej aktywności fizycznej. Wyglądają one jak opaski sportowe z niewielkim wyświetlaczem i są bardzo nowoczesne. Jednak i tradycjonaliści znajdą coś dla siebie. Idealnym przykładem może być Casio G-Shock, który łączy wygląd tradycyjnego zegarka z wieloma funkcjami smartwatch’y, jak chociażby panel słoneczny, odbiornik sygnału radiowego, termometr czy barometr.

Zegarek zawsze z tobą

Aktywność fizyczna i częste uprawianie sportów często łączy się z ryzykiem uszkodzenia zegarka, szczególnie bardzo delikatnych smartwatch’y. Jeżeli szukasz zegarka do sportów ekstremalnych to idealnym rozwiązaniem jest zegarek firmy Casio. G-Shock, flagowy model, który jest nie tylko antywstrząsowy, ale też odporny na złe warunki atmosferyczne oraz wodoszczelny do głębokości 200 metrów. Jest to idealny tym zegarka na aktywne wakacje tak w góry jak i  na wypad na nurkowanie w egzotycznym miejscu.

Wszystko połączone

Co z tego, że zegarek zbiera wszystkie dane o naszej aktywności i życiu jeżeli nie możemy tego przeanalizować? O tym także pomyśleli twórcy najnowszych modeli. Powstało bardzo dużo aplikacji, które za pomocą bluetooth’a łączą nasz telefon z zegarkiem i pozwalają na pełną analizę naszej aktywności. Mało tego, często dzięki temu możemy dostać porady czy spersonalizowany plan co robić aby czuć się zdrowiej. Można powiedzieć, ze obecnie zegarek stał się naszym osobistym asystentem.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *