Akumulatorki ni cd. Jak o nie dbać?

Wiele zabawek, narzędzi i innych urządzeń zasilają akumulatorki ni cd. Są dobrej jakości i magazynują określone ilości energii elektrycznej. Użytkując urządzenie wyposażone w akumulatorki, nie można jednak zapominać, że nieodpowiednie postępowanie może spowodować, że szybko będą wymagać wymiany. Jak dbać o takie akumulatorki?

Regularne ładowanie to podstawa

Nie każdy wie, że Akumulatorki ni cd muszą mieć w sobie energię elektryczną. Rozładowane do końca mogą bowiem ulec awarii. Rozładowanych do zera i pozostawionych tak na długi czas nie daje się już naładować.

Wbrew pozorom akumulatorki ulegają rozładowaniu nie tylko wtedy, gdy intensywnie korzysta się z urządzenia, w którym są. Nawet jeśli urządzenie nie jest używane, akumulatory powoli się rozładowują. Pozostawienie sprzętu na długi czas może skończyć się rozładowaniem akumulatorów do zera.

Wilgoć

Urządzenia, w których są akumulatorki trzeba chronić przed wilgocią. Może ona doprowadzić bowiem do zwarć w sprzęcie i przebić. To zaś wpłynie na akumulatory. Mogą się rozładować lub uszkodzić

Podobnie jak wilgoci, trzeba unikać wysokich temperatur. Akumulatorki nie są odporne na ekstremalnie wysokie temperatury. Z ich powodu mogą ulec uszkodzeniu i wymagać wymiany.

Uszkodzenia mechaniczne

Akumulatorki można też uszkodzić w sposób mechaniczny. Zawsze wiec powinny być prawidłowo zamontowane, jeśli trzeba, to także przykręcone. Uszkodzenia mechaniczne często bowiem są powodem wymiany akumulatorów. Nieprawidłowo zamocowane pod wpływem wstrząsów mogą nawet popękać

Troszcząc się o akumulatory, przedłużamy czas ich użytkowania. Nie będziemy przez ten okres zmuszeni do zakupu nowych. Warto więc o nie dbać jak najlepiej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *