Wyjazd z dzieckiem nad Bałtyk – jak się przygotować?

Nadeszły długo wyczekiwane wakacje – ulubiony czas dla rodzin, które przez cały rok marzą o nadmorskich wakacjach. Ale jeśli w wyprawie będą nam towarzyszyć najmłodsze pociechy, musimy pamiętać, by zabrać wszystko, czego mogą potrzebować. Jakich akcesoriów nie może zabraknąć w letnim bagażu rodziny z dziećmi?

Kremy z filtrem – konieczne dla zdrowia!

Podstawową rzeczą, którą warto zabrać nawet w nadmiarze, są oczywiście dobre kremy do ciała i twarzy, bezwzględnie z wysokim filtrem. Letnie słońce nad Bałtykiem nie ma litości, a trudno byłoby skłonić dziecko, by się przed nim chroniło. Będziemy poza tym zwiedzać liczne Atrakcje dla dzieci nad morzem, gdzie zaaferowane przygodą maluchy mogą nie zauważyć, że zza chmur wychyliło się słońce.

Dlatego też codzienna aplikacja kremu przed wyjściem i jego ponowne użycie po kilku godzinach przyniesie najlepsze rezultaty. Nie zapomnijmy także o skutecznych nakryciach głowy – dla siebie i maluchów!

Czepek do pływania, kostium i okulary pływackie

Jakie są największe atrakcje dla dzieci nad morzem? To chyba jasne – plaża i samo morze! Na plaży można poznać nowych znajomych, zbudować zamek z piasku albo znaleźć niezwykłą muszlę, a fale nigdy nie przestaną fascynować dzieci.

Niestety, Bałtyk w wielu miejscach nie nadaje się do pływania, więc zawsze przed wyjściem na strzeżone plaże sprawdźmy aktualne ostrzeżenia dotyczące poziomu czystości wód oraz pogody. Ale jeśli już uda nam się wejść z dzieckiem do wody, radości nie będzie końca – pod warunkiem, że nie zapomnimy o kostiumie, czepku, okularach i ręcznikach!

Apteczka i inne niezbędniki – lepiej mieć je za zapas!

Z pozoru zabieranie lekarstw albo podstawowych materiałów opatrunkowych nie ma wielkiego sensu. Przecież można je wszędzie kupić! Jednak może się okazać, że drobny problem w rodzaju ukąszenia komara czy skaleczenia sprawia maluchowi dyskomfort, a w małej miejscowości nie możemy znaleźć otwartej apteki.

Jeśli chcemy poświęcić czas nad odkrywanie atrakcji dla dzieci nad morzem, a nie na leczenie, lepiej zapakujmy do bagażu dobrze wyposażoną apteczkę. W ten sposób zagwarantujemy sobie i dziecku niczym niezmącony spokój i wakacyjny wypoczynek.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *