Catering dietetyczny w trakcie przygotowań do zawodów

Liczne okazje, by swoich sił spróbować w zawodach amatorskich, ale i tuż obok profesjonalistów, motywują nas. Sprawiają, że zaczynamy zastanawiać się nad swoim codziennym jadłospisem, treningami, trybem życia. Z tych wszystkich elementów, wbrew pozorom najwięcej czasu poświęcamy jedzeniu. Czy będąc na etapie przygotowań do zawodów, warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Indywidualny jadłospis

Bez treningów, które odbywają się regularnie, są właściwie ułożone i następnie realizowane, trudno oczekiwać wyników. To podstawa, ale tuż obok niej pojawia się codzienny jadłospis. Zły sposób żywienia jest w stanie zniweczyć cały trud włożony w przygotowania do zawodów. Organizm potrzebuje bowiem szerokiej palety składników odżywczych, a w okresie przedtreningowym zwiększa się również zapotrzebowanie na poszczególne substancje.

Indywidualnie dopasowany jadłospis plus trening, to droga do wymarzonego sukcesu. Pierwsza myśl – wizyta u dietetyka! I choć ten pomysł jest całkiem sensowny, a dieta ułożona przez profesjonalistę, dopasowana do potrzeb żywieniowych sportowca, zdecydowanie wspomaga funkcjonowanie organizmu, wielu z nas nie udaje się odpowiednio do niej stosować. Nierzadko wynika to z braku czasu na czasochłonne szukanie specyficznych składników, mozolne odmierzanie porcji i wymagające gotowanie. Niezadowolenie rośnie, a przecież nie musi tak być!

Pożądany efekt można osiągnąć, stawiając na catering dietetyczny, przykładowo ze strony www.EatZone.pl. Jadłospis ułożony przez dietetyka, dania przyrządzane przez profesjonalistów. Można liczyć na odpowiednią bazę w postaci kalorii, najważniejszych substancji odżywczych i składników, które są niezbędne, by dbać o kondycję, wydolność, wytrzymałość, regenerację.

Zalety, które doceni każdy sportowiec

Tak amator, jak i zawodowiec, musi zmagać się z napiętym grafikiem w ciągu dnia. Są obowiązki zawodowe i domowe, a do tego trzeba dołożyć treningi. Na gotowanie nie zostaje zbyt wiele czasu, a jednak zdrowy, racjonalny, wartościowy i dostarczający wszystkich składników jadłospis, jest po prostu niezbędny. Catering dietetyczny to właśnie zaleta w postaci oszczędności czasu.

Wprost pod wskazany adres, dostarczane są posiłki na cały dzień. Dania skomponowane zgodnie z potrzebami osoby trenującej, uwzględniające nie tylko zapotrzebowanie kaloryczne, ale i konieczność właściwej podaży poszczególnych składników pozyskiwanych z pożywienia. Jest zdrowo, a do tego smacznie, a zaoszczędzony na zakupach i gotowaniu czas, można przeznaczyć na te zadania do wykonania, których nie da się powierzyć w inne ręce.

Co więcej, amator w kuchni nie musi martwić się brakiem umiejętności gotowania. Skoro na zawodach wykazuje się profesjonalizmem, przygotowanie jadłospisu z powodzeniem może powierzyć w ręce takich samych profesjonalistów. Na etapie przygotowań do zawodów, już nie trzeba martwić się o codzienne menu. Wystarczy zaufać wybranej firmie cateringowej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *