Catering w szkole – czy to zdrowe?

Coraz mniej szkół posiada własne stołówki. Zastępują je firmy cateringowe, które każdego dnia dostarczają do szkoły świeże posiłki. Czy jednak catering dla dzieci w wieku szkolnym to zdrowy wybór?

Catering najczęściej kojarzy nam się z szybkim i niezbyt zdrowym jedzeniem, które dostarczane jest do pracy czy na imprezy. Jednak obecnie firmy cateringowe wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów, którzy oczekują coraz to wyższej jakości. Właśnie dlatego do wyboru mamy również szeroką gamę firm cateringowych, które zajmują się specjalnie dostarczaniem posiłków do przedszkoli oraz do szkół. W Warszawie skorzystamy z pełnej gamy tego rodzaju ofert: http://eduservice.pl/

Firmy cateringowe dostarczające posiłki do szkół dbają o to, aby ich oferta łączyła w sobie przystępne ceny wraz z wysoką jakością – jedzenie jest zbilansowane, różnorodne, spełnia wszystkie wymagane normy. Dzięki temu często jest tak, że jest ono lepszej klasy niż posiłki przygotowywane w szkolnych stołówkach, nawet może być jeszcze tańsze. Nie ma też obaw o to, że posiłki będą zimne. Są one dostarczane do szkół w specjalnych pojemnikach, w których przez cały czas zachowują pożądaną temperaturę.

Warto także wskazać, że w firmach cateringowych istnieje możliwość zamawiania posiłków dla dzieci z alergiami pokarmowymi, na przykład na gluten, laktozę, posiłków wegetariańskich. Naturalnie, wszystko zależy od tego, jaka firma cateringowa zostanie wybrana, ponieważ nie każda jest w stanie zapewnić swoim klientom obsługi na najwyższym poziomie. Zdarza się, że jakość posiłków pozostawia wiele do życzenia. Wobec tego dużo zależy już od szkoły oraz od tego, na jaką ofertę się zdecyduje.

Wobec tego catering w szkole wcale nie musi oznaczać, że dzieci nie będą dostawały zdrowych i zbilansowanych posiłków – może być wprost przeciwnie i mogą one otrzymywać każdego dnia wyśmienite dania, które przygotowywane są przy współudziale doświadczonych dietetyków z wysokiej jakości surowców.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *