Ciekawe i fajne miejsca nad morzem – najlepsze propozycje

Ciekawe i fajne miejsca nad morzem – najlepsze propozycje

Pobyt nad Bałtykiem wielu osobom kojarzy się najczęściej z Władysławowem, Trójmiastem czy też ewentualnie Kołobrzegiem. Jak jednak każdy wie, miejsca te są pełne turystów, hałasów, a także parawanów na plaży. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak znaleźć fajne miejsca nad morzem, które będzie nieco spokojniejsze niż powyższe przykłady.

Sarbinowo

Jeśli ktoś szuka spokojnego, pozbawionego turystów, a jednocześnie dobrze skomunikowanego miejsca nad polskim morzem, to z całą pewnością dobrym wyborem w takim wypadku będzie Sarbinowo. Czym się ta miejscowość charakteryzuje i gdzie dokładnie się znajduje?Jak każdy wie, że fajne miejsca nad morzem muszą być przede wszystkim dobrze skomunikowane, aby można się było do nich wygodnie dostać z każdego miejsca polski. Sarbinowo, które położone jest zaledwie 7 kilometrów od bardzo popularnego Mielna, tę cechę spełnia idealnie. A wiedzieć trzeba, że jednocześnie jest to bardzo spokojne i ciche miejsce, które posiada piękną plażę, a także bezpieczne kąpielisko. Oczywiście znajdujemy tu także promenadę oraz liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne.

Jantar

Szukając fajnych miejsc nad morzem, zwraca się głównie uwagę na te miasta, które obecne są przy wybrzeżu otwartego morza. Jest to często błąd, ponieważ nad Zalewem Wiślanym również można natknąć się na rewelacyjne, spokojne i rodzinne miejscowości. Dobrym tego przykładem może być Jantar.Ogromną zaletą tego miejsca jest fakt, że znajduje się nieco na uboczy głównych szlaków turystycznych. Co prawda można do niego łatwo dojechać, kierując się trasą na Trójmiasto, lecz droga odbija nieco na bok i staje się o wiele przyjemniejsza.Co można znaleźć w Jantarze? Jest to bardzo mała miejscowość, której jednak nie brakuje odpowiedniej bazy noclegowej oraz gastronomicznej. Bliskie położenie pięknej plaży sprawia dodatkowo, że miłośnicy opalania się i odpoczywania na piasku również będą zachwyceniu tą miejscowością. Co więcej, w pobliżu znajdują się nieco większe miastecka, więc zawsze w poszukiwaniu atrakcji ma się je w zasięgu ręki.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *