Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Amsterdam to jedno z piękniejszych miast, które znajduje się na północy Europy. Stolica Niderlandów uznawana jest za miasto pełne kontrastów oraz sprzeczności. Budynki znajdujące się w Amsterdamie w większości opierają się na architekturze XVII wieku, natomiast można spotkać się tam również z bardziej nowoczesnymi budowlami.

Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Amsterdam to miasto bogate kulturowo, a większość zabytków, które się w nim znajdują wpisane są na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W Amsterdamie warto zobaczyć mosty, które znajdują się na jego terenie, ponieważ jest ich ponad 2500. Powstały one ze względu na kanały, które oplatają miasto w tzw. pajęczynę.

Jednym z najsłynniejszych mostów znajdujących się w stolicy Niderlandów jest Most De Torensluis. Jest to most zwodzony, który otwarty jest wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Kanały, które wpisane są na listę UNESCO wykorzystywane są przede wszystkim w celach turystycznych, dlatego jest to must have podróży do tego przepięknego miasta.

Jakie zabytki warto zobaczyć w Amsterdamie?

Jak już zostało wspomniane powyżej Amsterdam, to miasto bogate kulturowo, a co za tym idzie znajdziemy w nim mnóstwo muzeów zarówno nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych. Na pewno warto odwiedzić muzeum Vincenta van Gogha, czy Dom Rembrandta.

W Amsterdamie, tak jak w każdej stolicy znajduje się Pałac Królewski, który znajduje się w centrum. Jest to jeden z najważniejszych zabytków, który można znaleźć w tym przepięknym mieście. Wejście do niego jest otwarte przez większość roku dla zwiedzających.

Bus do Amsterdamu – czy warto?

Zastanawiając się nad wyjazdem do Amsterdamu, mamy kilka możliwych środków transportu, a mianowicie samochód, samolot, ale również i bus.

Bus do Amsterdamu jest świetną opcją w sytuacji, gdy boimy latać się samolotem, a wyprawa w tak dalekie miejsce samochodem może okazać się nie lada wyzwaniem. Cena busów do Amsterdamu uzależniona jest przede wszystkim od miasta, w którym odjeżdżają. Ceny rozpoczynają się już od 300 zł, dlatego też można śmiało decydować się na podróż busem.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *