Łzy dyskografia

Zespół Łzy gra muzykę z gatunku rock-pop i został założony w 1996 roku w Pszowie. Wydał kilka albumów muzycznych, z czego aż dwa uzyskały status platynowej płyty. Zespół początkowo tworzył piosenki typowo rockowe, z czasem ewoluował i dodawane były nuty POPu, a także powstało kilka klimatycznych ballad.

Łzy dyskografia do 2000 roku

Wiele piosenek zespołu Łzy pojawiało się w czołówkach notowań list przebojów. Zespół nagrał także kilka teledysków. Pierwszy album został wydany w 1998 roku pt. „Demo”. W debiucie pojawiły się piosenki „Słońce na niebie”, „Niebo”, „Nienawiść”.

W tym samym roku wydano album „Słońce”, który sprzedał się w ilości ponad 22 tysięcy sztuk. Znane piosenki to „Aniele mój”, „Zabij się, zabij”.

2001 i 2002 rok – pasmo sukcesów

W 2001 roku wydany został album pt. „W związku z samotnością”, który sprzedał się w ilości ponad 125 tysiącach sztuk. Wynik ten pozwolił na uzyskanie statusu platynowej płyty za najwyższą sprzedaż w Polsce. W tym albumie znalazły się znane piosenki jak: „Narcyz się nazywam” i „Agnieszka już dawno”.

W 2002 roku zespół wydał album pt. „Jesteś jaki jesteś”, który sprzedał się w ilości ponad 50 tysiącach. Znana piosenka z tego albumu to „Jestem jaka jestem”.

Rok 2003 i później

W 2003 roku wydano album pt. „Nie czekaj na jutro”, a rok późnij wydano reedycję, która sprzedała się w ilości ponad 44 tysiącach sztuk i tym samym uzyskała status platynowej płyty za najwyższą sprzedaż w Polsce. W 2005 roku wydano album w typowo rockowo-popowym brzmieniu, a mianowicie „Historie, których nie było”.

W 2006 roku wydano album, który zawieraj największe hity zespołu Łzy: „The Best of 1996-2006”. W 2011 roku zespół wydał dwie płyty pt. „Bez słów”. W 2014 pojawił się album „Zbieg okoliczności”. W 2016 wydano album „Łzy 2.0”. Najnowszy album został wydany w 2021 roku i nosi nazwę „Miłość w czasach samotności”. Więcej informacji na stronie internetowej https://www.lzy.pl/dyskografia/

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *