Czy warto zdecydować się na wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie?

Zakup mieszkania w Warszawie związany jest ze sporym wydatkiem wynoszącym nawet ponad 8 000 złotych za metr kwadratowy. Czy w takiej sytuacji warto decydować się dodatkowo na usługę wykończenia mieszkania pod klucz?

Standard deweloperski i standard pod klucz

Zdecydowana większość mieszkań w Polsce oferowana jest w standardzie deweloperskim, czyli wymagają one wykończenia. W standardzie deweloperskim należy między innymi zamontować drzwi wewnętrzne, wykończyć ściany i podłogi, łazienkę i kuchnię, co oznacza szereg dodatkowych prac przed przeprowadzką.

Co ciekawe, standard deweloperski nie jest tak często spotykany w mieszkaniach sprzedawanych na zachodzie Europy czy w USA. Tam najczęściej spotykamy się z nieruchomościami z wykończeniem pod klucz, co oznacza, że są one już przygotowane na lokatorów i wymagają tylko przewiezienia mebli i prywatnych przedmiotów.W Polsce popularność stanu deweloperskiego wynika głównie z faktu wysokich kosztów zakupu nieruchomości. Większość osób wybiera wówczas samodzielne wykończenie nieruchomości lub szuka tanich ekip wykończeniowych.

Mieszkania w Warszawie także dostępne pod klucz

Gdy chcemy kupić mieszkanie w Warszawie, wówczas także możemy zdecydować się na jedną z powyższych opcji. Co sprawdzi się lepiej? Generalnie, także w stolicy większa część kupujących wybiera mieszkania w stanie deweloperskim. Możemy jednak także zdecydować się na wykończenie pod klucz w Warszawie, gdy ważne są dla nas komfort i oszczędność czasu. Wykończenie mieszkania pod klucz to przede wszystkim komfort, ponieważ wtedy jedynym zadaniem kupującego jest wybranie odpowiednich materiałów z katalogu. Można zrobić to także z projektantem wnętrz, dzięki czemu przestrzenie będą prezentowały się naprawdę efektownie. Koszt wykończenia mieszkania pod klucz rozpoczyna się od około 600 złotych za metr kwadratowy i może wynosić nawet do 1600 złotych za jeden metr kwadratowy w najbogatszych pakietach.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *