Dekoracje na urodziny dla dzieci – wypróbuj te pomysły!

Urządzasz dziecięce urodzinki? Nie zapominaj o dekoracjach! Dzięki nim przyjęcie nabierze wyjątkowego, uroczystego klimatu. Jak wybrać najlepsze dekoracje na urodziny dla dziecka?

Czym kierować się przy wyborze dekoracji na urodziny?

Aby urodziny dla dzieci były udane, warto poświęcić czas na wybór odpowiednich dekoracji. Na co trzeba zwrócić uwagę przy ich doborze?

Przede wszystkim dekoracje na urodziny powinny być dopasowane do gustu najważniejszej osoby w tym dniu, czyli małego solenizanta. Księżniczki czy syrenki? Samochody czy kosmos? Postaw na ten motyw, który aktualnie jest na topie u Twojego dziecka, aby dzięki temu jego impreza mogła sprawić mu jeszcze więcej radości.

Ponadto przy doborze dekoracji na urodziny dla dziecka warto uwzględnić ich przeznaczenie i rozmieszczenie. Pamiętaj, że balonowe ozdoby będą wymagały podwieszenia, podobnie jak girlandy. Gdy natomiast planujesz upiec tort i babeczki, jako dekoracja świetnie sprawdzą się wbijane w nie piki.

Dekoracje urodzinowe – sprawdzone pomysły

1. Balony – dekoracje z balonów to klasyka. Najlepiej stworzyć ozdoby z różnych typów balonów gumowych i foliowych, na przykład w kształcie ulubionych postaci z bajek lub z cyframi reprezentującymi wiek solenizanta.

2. Girlandy – najczęściej wybierane to te w formie trójkątnych chorągiewek, ale również mogą one tworzyć napisy. Świetnie wyglądają podwieszone na ścianach.

3. Zastawa stołowa – jednorazowa zastawa w postaci kubeczków, słomek, talerzyków, obrusów. Nie tylko jest bardzo efektowna, ale również ułatwia sprzątanie po przyjęciu.

Jak przygotować dekoracje na urodziny dla dziecka?

Kolorowe dekoracje na urodziny dla dzieci można kupić jako gotowe lub przygotować samodzielnie.

Przygotowanie dekoracji urodzinowych we własnym zakresie jest bardzo proste i można zrobić je razem z dzieckiem. W ten sposób stworzycie między innymi papierowe girlandy i piki do ciast i ciasteczek.

W sprzedaży dostępne są także gotowe produkty w wielu wzorach – balony, girlandy, kubeczki czy talerzyki. Są one oferowane również jako tematyczne zestawy dekoracji urodzinowych, które łączy ten sam motyw, na przykład związany z danym kolorem, popularnymi bohaterami lub grami komputerowymi. Najłatwiej zakupić je w internecie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *