Domowe sposoby na alergie

Alergia to uczulenie na konkretną rzecz, objawiające się różnymi dokuczliwymi dolegliwościami. Do najpopularniejszych alergii można zaliczyć alergię na sierść zwierząt, na owoce i orzechy oraz alergię na roztocza. Niestety w każdym domu jest wiele roztoczy, alergicy więc nie mają łatwo. Na szczęście istnieją domowe sposoby na pozbycie się roztoczy i ograniczenie dolegliwości alergicznych.

Sprzątanie domu

Roztocza to niewielkie pajęczaki, które bardzo szybko się mnożą i wszędzie zostawiają swoje jaja i odchody. Osoba uczulona na roztocza boryka się z dokuczliwym kaszlem, łzawieniem oczu i cieknącym nosem. Jako, że roztocza gnieżdżą się w różnych materiałach, w tym w zasłonach, firanach, dywanach i pościeli, to sposobem na nie może być częste sprzątanie.

Jeśli chodzi o pościel, to powinna ona być często zmieniana, a sama kołdra i poduszka często powinna być prana, odkurzana i wietrzona. Warto jednak wspomóc się w tej walce z roztoczami i zainwestować w porządną kołdrę antyalergiczną. Można ją kupić w każdym sklepie z pościelą, a jej zalety są bardzo liczne.

Czym wyróżnia się kołdra antyalergiczna?

Kołdra antyalergiczna z wyglądu niczym się nie różni od zwykłej kołdry. Tajemnicą jest jej wnętrze, które jest przygotowane z myślą o alergikach. Wnętrze tej kołdry składa się z mikroskopijnych włókien, które uniemożliwiają zagnieżdżanie się w nich roztoczy.

Włókien tych jest na tyle dużo, że nic się przez nie nie przeciśnie. W ten sposób kołdra jest wolna od roztoczy, a co za tym idzie alergik ma zapewniony spokojny sen w komfortowych warunkach.

Rodzaje kołder antyalergicznych

Kołdry antyalergiczne są dostępne w różnych rozmiarach. Dostępne są kołdry dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych. Bez problemu można też kupić duże kołdry na łóżka małżeńskie. Poza tym można przebierać z pośród różnych grubości kołder.

Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się kołdry czterosezonowe, które można używać przez cały rok. Zimowa wersja takich kołder składa się z dwóch części razem spiętych. Na lato zaś odpina się jedną część i zyskuje się cieńszą i lżejszą kołdrę, która podnosi komfort spania. W każdej z tych wersji zachowana jest właściwość antyalergiczna kołdry, co jest dosyć istotne.

Poduszka antyalergiczna dostępna jest w ofercie Vege Home.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *