Gdzie wynająć biuro w Warszawie? Najlepsze lokalizacje

Gdzie w Polsce najlepiej wynająć biuro? Oczywiście w Warszawie, gdyż właśnie tutaj znajduje się ponad 60 proc. powierzchni biurowych całego kraju. Pomimo bardzo dynamicznego rozwoju lokalnych rynków biznesowych, stolica ma dla wielu firm pierwszeństwo w zakresie lokalizacji siedziby.

Popyt na powierzchnie biurowe systematycznie rośnie, co doskonale widać na przykładzie Warszawy. Nic dziwnego, ponieważ największe polskie miasto to potężne centrum handlowe. Stolica dysponuje kilkoma niezwykle atrakcyjnymi lokalizacjami dla firm, przy czym w ścisłej czołówce znajdują się trzy dzielnice: Śródmieście, Mokotów oraz Wola.

Biura w centrum Warszawy nie tracą na popularności

Śródmieście od lat wiedzie prym wśród najlepszych w stolicy miejsc na firmową siedzibę. Nieustannie są tu realizowane nowe inwestycje, dzięki którym zasoby biurowe Warszawy systematycznie się powiększają. Centrum miasta jest najbardziej atrakcyjnym położeniem – to czynnik mający bardzo duży wpływ na prestiż firmy. Wiąże się to jednak z najwyższymi w Warszawie kosztami najmu, lecz z drugiej strony nie da się przecenić zalet, jakie posiada Śródmieście.

Mokotów – świetna lokalizacja z wielkim potencjałem

Dzielnica ta mocno depcze po piętach Śródmieściu – biura do wynajęcia na Mokotowie wzbudzają ogromne zainteresowanie przedsiębiorców, głównie z branży IT, kreatywnej i call center. Na Mokotowie już od lat realizowanych jest mnóstwo przedsięwzięć z obszaru nieruchomości mieszkalnych i nie tylko. Dawniej dzielnica kojarzona była jedynie z biurami, obecnie natomiast jest pod każdym względem atrakcyjną lokalizacją świetnie skomunikowaną z pozostałymi częściami Warszawy.

Biuro na Woli to strzał w dziesiątkę

Współczesna Wola to najbardziej dynamicznie rozwijająca się lokalizacja biurowa nie tylko w Warszawie, ale i w Polsce. Dostęp do drugiej linii metra i położenie blisko centrum to największe jej atuty. Kolejne biurowce powstają tutaj w błyskawicznym tempie – według szacunków specjalistów z branży nieruchomości, do 2021 r. Wola może mieć 1 mln m kw. powierzchni biurowych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *