Markizy – najważniejsze rodzaje

Grunt to zdecydować się na odpowiednie markizy. Ludzie kupują takie elementy choćby zaś z tego względu, żeby zapewnić sobie właściwą ochronę przed nadmiarem słońca, wiatrem albo deszczem. Należy zauważyć, że w sklepach z tym asortymentem można zdecydować się na różnego rodzaju elementy. Jakie? Które akcesoria z tej kategorii są najczęściej wybierane?

Elementy bez kasety

Należy podkreślić, że wyodrębniamy różnego rodzaju elementy z tej kategorii. Na przykład pod kątem miejsca zastosowania. I tak można zdecydować się na markizy tarasowe lub na przykład balkonowe. Inny podział dotyczy zaś zastosowanej konstrukcji. Można na przykład zdecydować się na markizy bez kasety. Są one nierzadko stosowane na balkonach oraz tarasach prywatnych nieruchomości. Czym się charakteryzują? To efektywna ochrona przed słońcem, deszczem lub wiatrem. Jak są montowane? Markizy bez kasety są stosunkowo lekkie oraz cechują się stabilną konstrukcją. W związku z tym – dla osób mających w tym temacie chociaż trochę wiedzy i doświadczenia – wykonanie tego zadania nie stanowi żadnego kłopotu. Markizy bez kasety są mocowane przy pomocy uchwytów do ściany albo krokwi dachowych. Takie elementy mogą być dodatkowo wyposażone w rozmaite czujniki. Chodzi o akcesoria wiatrowe, słoneczno-wiatrowe albo nawet wstrząsowe typu 3D. Jak odbywa się w tym przypadku sterowanie? Klienci indywidualni lub biznesowi mają kilka opcji do wyboru. Na przykład macie szansę zdecydować się na sterowanie ręczne. Bardzo popularne ostatnimi czasy jest także obsługiwanie elektryczne. Gwarantuje ono bowiem więcej komfortu oraz wygody.

Pełną ofertę markiz znajdziesz na https://www.systemysurma.pl/markizy/

Markizy w kasecie i półkasecie

Co jeszcze jest do wyboru? To takie właśnie akcesoria. Są one nieco droższe niż markizy bez kasety. Z drugiej strony mają nieco więcej walorów. Czym się różnią od opisywanych wcześniej akcesoriów? Na początek omówmy markizy w kasecie. Co jest w tym aspekcie kluczowe? Tutaj, po zwinięciu, materiał jest cały czas ukryty w kasecie (i zarazem całkowicie chroniony), która jest zamykana poprzez ruchomą belkę przednią. Tymczasem biorąc pod uwagę markizy w półkasecie, gwarantują one częściowe schowanie w kasecie, która jednak nie zostaje zamykana. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Opisywane elementy to efektywna ochrona przed nadmiarem słońca i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Chodzi o deszcz lub wiatr. Markizy w kasecie lub półkasecie cechują się lekką oraz stabilną konstrukcją. W jaki sposób są montowane? Warto zauważyć, że mocuje się je do ściany, stropu albo ewentualnie krokwi dachowych. Tutaj także można zdecydować się na dodatkowe elementy. Takie, jak czujnik wiatrowy, wstrząsowy 3D lub słoneczno-wiatrowy. Sterowanie takimi markizami może odbywać się w sposób ręczny lub elektrycznie.

Przeczytaj także: http://www.genotype.pl/rolety-zewnetrzne-jakie-maja-najwazniejsze-zalety/

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *