Hiszpania na wakacje – część kontynentalna – wybrzeża – popularne kurorty – co zwiedzić, gdzie się zatrzymać, jakie są plaże i atrakcje dla tych co nie lubią plażować

Hiszpania to kraj pełen pokus, piękna i ciekawych propozycji. Oprócz wspaniałych miast część kontynentalna czaruje boskim wybrzeżem. Na nim zaś można odnaleźć wiele kurortów, które oferują niezliczoną ilość atrakcji. Jest w czym wybierać! Rajskie plaże, boskie słońce, sporty wodne, interesujące zabytki i ta hiszpańska atmosfera… Wakacje w tej części świata to niezapomniane doznanie.

Zwiedzanie Costa Brava, a może wczasy na Słonecznym Wybrzeżu?

Jednym z kurortów, które koniecznie trzeba zobaczyć, zwłaszcza jeśli jest się fanem dobrej zabawy, jest niewątpliwie Costa Blanca. Na turystów czeka tutaj dwukilometrowa Playa de la Levante, śliczne plaże Denii czy miasteczko rybaków oraz urokliwych winnic – Moraira. To ostatnie zaś kusi górskim krajobrazem, złotym piaskiem i atmosferą relaksu. To jednak dopiero początek uroków tej części wybrzeża.

Warto również zwiedzić popularne Costa Brava. To aż 200 kilometrowy odcinek pełen cudów natury, atrakcji i udogodnień. Lasy sosnowe, liczne zabytki takie jak pozostałości po klasztorze Sant Pere de Rodes w Figueres czy pałac biskupów Girony w La Bisbal d’Emporada potrafią zachwycić. Poza tym można tu zwiedzić równiez ruiny zamków średniowiecznych oraz cudownie odpocząć na jednej z piaszczystych plaż. Osoby, które jednak wolą bardziej aktywne rozrywki na pewno odnajdą się w kurorcie Calella, w którym zwłaszcza w sezonie można liczyć na liczne pokazy hiszpańskich tańców narodowych oraz koncerty folklorystyczne.

Niewątpliwie pięknym miejscem jest również Costa Del Sol. Ta część wybrzeża obfituje w egzotyczną przyrodę, plantacje bawełny i oliwek, lasy sosnowe i jodłowe, a także górskie szczyty. Jednym z najciekawszych zabytków jest niewątpliwie zamek Alcazaba w Maladze, który pochodzi z VIII-XI wieku. To jednak tylko początek. Warto wstąpić również do parku rozrywki w Bedalmadena i zwiedzić dom Picassa. Na deser zaś oczywiście zostają zjawiskowe piaszczyste plaże.

Złote Wybrzeże i zabytki na Costa Del Luz

Ogromem atrakcji może się poszczycić także Costa Dorada, czyli Złote Wybrzeże Hiszpanii. Co ciekawe prócz piaszczystych plaż znajdują się tutaj także żyzne ziemie. Warto tutaj odwiedzić takie kurorty jak Calafell, Salou, Cambrills czy Sitges. Każdy z nich bowiem posiada wyjątkowy charakter i nieco inne oblicze. W Sitges czekają małe muzea i galerie, a Calafell urzeka licznymi rozrywkami, a także ciekawą promenadą. Plażowicze zaś szukający spokoju na pewno odnajdą go na Miami Playa.

Wymieniając piękne hiszpańskie miejsca nie sposób pominąć Costa De La Luz, wybrzeża pełnego zabytków i pamiątek historycznych. To idealny zakątek dla miłośników historii. Warto tutaj jednak także spróbować raftingu czy kajakarstwa oraz zakosztować żeglowania (świetne warunki odnajdziemy w Isla Canela).

Hiszpańskie wybrzeża to kraina pełna cudów i możliwości. Niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie, dzięki czemu spędzi idealny urlop pełen niezapomnianych doznań. Zabytki, małe miasteczka, kawiarenki, koncerty, pokazy i rajskie plaże to wciąż tylko początek propozycji, bowiem  ma do zaoferowania znacznie więcej – sprawdź oferty wakacji na www.hiszpania.com.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *