Jak odpowiednio używać zimne ognie?

Chcesz kupić zimne ognie? Nie wiesz jednak do końca, czy te produkty są w 100% bezpieczne? Czym charakteryzują się zimne ognie? Jak je odpowiednio stosować? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

Budowa zimnych ogni

Jak są wytwarzane zimne ognie? Okazuje się, że ta sprawa nie jest szczególnie skomplikowana. Szczególnie dla fachowców, którzy „siedzą” w tym temacie już od minimum kilku lat. Na początek druty są zwijane – w sposób maszynowy – w zwoje. Co dzieje się dalej? Chodzi o optymalne utwardzenie. Do uzyskania odpowiednich efektów wizualnych potrzebne są m.in. azotan baru (samoutleniacz) i kwas borowy (neutralizator). To nie wszystko. Producenci stosują także odpowiednie ilości wody, żelaza oraz aluminium. Następnie te elementy muszą wyschnąć przez około kilka dni. Dopiero potem są zdatne do użytkowania.

Czy można je stosować w zamkniętych pomieszczeniach?

Warto wyraźnie podkreślić, że zimne ognie są bardzo bezpieczne. Muszą być jednak właściwie używane. Trzeba zatem stosować się do kilku zasad obowiązujących w tym temacie. Jeśli wybrałeś z oferty krótkie zimne ognie (które działają relatywnie niedługo), to wtedy możesz swobodnie zastosować je nawet w zamkniętych pomieszczeniach. To zaś produkty, które są bardzo często stosowane na urodzinach, imieninach itp. Trzeba tylko kupić dobrej jakości zimne ognie od sprawdzonego producenta, a potem postępować zgodnie z jego wskazówkami dołączonymi do opakowania. Warto wiedzieć, że w ofercie nowoczesnego sklepu znajdują się także długie zimne ognie, które (jak się łatwo domyślić) dłużej się palą. Eksperci rekomendują, by te elementy nie były stosowane w pomieszczeniach. Dlaczego? Nie chodzi tutaj o ryzyko wywołania pożaru na terenie konkretnej nieruchomości itp. O to na szczęście nie trzeba się obawiać. Należy jednak mieć świadomość tego, że dym wydzielany w czasie spalania może powodować pewien dyskomfort. Szczególnie w przypadku dzieci oraz osób starszych. Jeśli chcesz kupić stosunkowo długie zimne ognie, to warto odpalać je poza zamkniętymi pomieszczeniami. Musisz to zatem wszystko dokładnie zorganizować. Szczególnie gdy na imprezie np. rodzinnej są osoby w różnym wieku. Bez wątpienia zimne ognie to wspaniała atrakcja. Muszą być jednak odpowiednio użyte, by każdy rzeczywiście docenił Twoje starania.

Jak odpalić zimne ognie?

To bardzo proste zadania do wykonania. Nieprzypadkowo zimne ognie są uważane za jedne z najbardziej bezpiecznych. Do ich odpalenia wystarczy najzwyklejsze źródło ognia. Warto zauważyć, że te akcesoria w żaden sposób nie wybuchają… Poza tym nie płoną, dlatego krótkie produkty z tej grupy można bez problemu zastosować nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Trzeba jednak, mimo wszystko, uważać na pewne kwestie. Przede wszystkim temperatura spalania zimnych ogni jest bardzo wysoka. W związku z tym nie możesz dotykać rozgrzanej części. Należy na to uczulić przede wszystkim dzieci. Użytkowanie tych elementów musi być zatem odpowiednio zaplanowane i przemyślane. Tak, by nikomu nie stała się żadna krzywda.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *