Jak połączyć barokowe meble z nowoczesnym wnętrzem?

Twoje mieszkanie jest nowoczesne i zaaranżowane w minimalistyczny sposób? Chciałbyś wzbogacić je o kilka barokowych dodatków i mebli? W artykule sprawdzimy, jak tego dokonać, aby osiągnąć najlepszy efekt.

Tradycja i nowoczesność wcale nie muszą się wykluczać. Bardzo często zdarza się im tworzyć doskonale dobrane, trwałe pary. Jeśli chcesz połączyć elementy obu stylów, powinieneś zrobić to jednak w przemyślany, umiejętny sposób. Jak osiągnąć najlepszy efekt? Sprawdźmy.

Zachowaj umiar

Jeśli chcesz wzbogacić nowoczesne wnętrze o stylowe meble i antyki… zachowaj umiar. Zamiast wypełniania pomieszczeń epokowym wyposażeniem, wybierz jeden, maksymalnie dwa elementy. Może to być np. stylowa komoda, piękna toaletka czy fotel obity szlachetną tkaniną. Taki zabieg pozwoli Ci wyeliminować efekt przytłoczenia i utrzymać poczucie przestrzeni, tak potrzebne w minimalistycznie zaaranżowanych pomieszczeniach.

Postaw na dodatki

Jak twierdzą eksperci, to właśnie dodatki tworzą klimat i niepowtarzalną atmosferę wnętrza. Jeśli zależy Ci na tym, aby osiągnąć wyjątkowy efekt, postaw na stylowe detale. Sięgnij po lustro w złotej bogato zdobionej ramie, piękny zegar z kukułką czy barokowe krzesło. Dodatki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie umieszczenie antyków i ludwikowskich mebli może być źródłem problemów. Takim pomieszczeniem jest np. łazienka czy kuchnia. Dodatki w stylu barokowym pozwolą także zmienić oblicze bardzo małych mieszkań, które epokowe elementy wyposażenia mogą zwyczajnie przytłoczyć.

Ważne oświetlenie

Wspaniały efekt osiągniesz, umieszczając w nowoczesnym salonie, sypialni lub jadalni stylowy, kryształowy żyrandol. W połączeniu z surową strukturą ścian, szkłem i metalem taki dodatek będzie wyglądał naprawdę zjawiskowo. Jeśli pomieszczenie jest duże i przestronne, możesz pobudzić wodze fantazji i sięgnąć po naprawdę duży model. W niewielkim pomieszczeniu żyrandol powinien być oczywiście odpowiednio mniejszy.

Szukaj inspiracji

Jeśli nie masz pomysłu na samodzielne połączenie tradycji z nowoczesnością, poszukaj inspiracji. A tych w dzisiejszych czasach z pewnością nie brakuje. Magazyny dotyczące urządzania wnętrz, serwisy internetowe o tej tematyce i serwisy producentów stylowych mebli to tylko kilka pomysłów na znalezienie wymarzonej aranżacji.
Źródło: https://artstylmeble.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *