Jak pozbyć się zacieków na kabinie prysznicowej

 

Zacieki na kabinie prysznicowej to kolejny sygnał: Twoja woda w kranie jest za twarda. Jakich środków czyszczących użyć, aby pozbyć się zacieków na kabinie prysznicowej? Poznaj nasze sposoby!

Czym wyczyścić zacieki na kabinie prysznicowej?

Biały osad na kabinie prysznicowej szczególnie rzuca się w oczy, kiedy akurat przychodzą do nas znajomi i chcą skorzystać z łazienki… Kabina prysznicowa jest głównym obiektem, na który zwracamy uwagę – prawda? Aby nie dopuścić do sytuacji, w której nasza znajoma pomyśli o nas w niezbyt przychylny sposób, polecamy stosować środki które na długo pozbędą się białego osadu. W skutecznym i łatwym czyszczeniu kabin prysznicowych doskonale sprawdza się Frosch, który szybko rozpuszcza biały osad jak i również pomaga pozbyć się plam z mydła i innych środków myjących.

Ocet, ocet i jeszcze raz.. środki chemiczne

Wiemy, jak dużą popularnością wśród idealnych gospodyń cieszy się ocet do usuwania kamienia. Jest to względnie tani, domowy sposób aby uporać się z zaciekami na kabinie prysznicowej. Tak – ale czy ocet usuwa pleśń? Nie. Mikroklimat, który tworzy się w łazienkowych zgliszczach jest idealny do powstawania pleśni, pasożytów i gromadzenia się bakterii. Nie zapominajmy, że w kabinie prysznicowej jesteśmy narażeni nie tylko na osad z kamienia czy mydła, ale także na grzyby, pleśń i szalenie groźne dla zdrowia bakterie np. E-coli, Salmonella czy Klebsiella. Warto zatem przy okazji robienia porządków domowych zadbać o to, aby skutecznie “wkurzyć” niechciane drobnoustroje, pasożyty i tym podobne – przynajmniej raz w tygodniu.

Jak pozbyć się bakterii z łazienki?

Nie ukrywamy, że tutaj kluczem do sukcesu będzie systematyczne sprzątanie łazienki. ABy pozbyć się drobnoustrojów, polecamy Astonish – Antybakteryjny Płyn Do Czyszczenia, który między innymi zwalcza bakterie e-coli, salmonelli i listerii. W gruntownym czyszczeniu łazienki przydatny będzie również Heitmann – Spray Higieniczno-Dezynfekujący Do Czyszczenia Łazienek, preparat biobójczy – zabija 99,99% bakterii, grzybów i wirusów.

Artykuł powstał przy współpracy z: https://laboratoriumpanidomu.pl

 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *