Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na wykonanie zabiegu liposukcji laserowej. Odsysaniu tłuszczu poddajemy głównie brzuch, uda i pośladki, ale popularne miejsca na ciele to też plecy, podbródek, ramiona oraz boczki. Jak przygotować się do tego popularnego zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu liposukcji laserowej

Zabieg odsysania tłuszczu jest dość prostą i mało inwazyjną, ale jednak operacją. Na wstępie, gdy dopiero zaczynamy myśleć o wykonaniu liposukcji, warto wybrać renomowaną, dobrą klinikę medycyny estetycznej (https://saywowclinic.pl/liposukcja-laserowa/). Wtedy możemy być pewni, że od początku do końca będziemy w dobrych rękach profesjonalistów. Przed wykonaniem zabiegu na pewno zostaniemy poproszeni o wykonanie szeregu badań. Wśród nich powinna znaleźć się morfologia oraz grupa krwi, wskaźniki krzepnięcia krwi, OB, glukozę, elektrolity, czy badanie moczu. Powinniśmy wykonać też szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby. Warto zaznaczyć, że istnieje wiele dolegliwości, które, niestety wykluczą nas z możliwości wykonania liposukcji. Wśród nich znajduje się cukrzyca, choroby nerek, problemy z krzepliwością krwi. Problem w uzyskaniu zgody mogą mieć też nałogowi palacze, czy osoby zmagające się z zaburzeniami psychicznymi.

Po zabiegu liposukcji

Również po wykonaniu zabiegu liposukcji laserowej musimy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim, najpewniej lekarz zatrzyma nas w szpitalu na obserwacji przez około dwie doby. Skóra po zabiegu może być zsiniała i obrzęknięta. Może utrzymywać się także ból, najbardziej dotkliwy będzie on około 10-12 dni po wykonaniu zabiegu, a może on trwać przez nawet kilka tygodni. Zwykle pomaga noszenie specjalnego gorsety podtrzymującego skórę. Należy powstrzymać się też od palenia papierosów, dźwigania ciężarów, intensywnych ćwiczeń oraz objadania się.

Liposukcja laserowa może dać spektakularne efekty i skutecznie walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najlepiej jest ją połączyć ze zbilansowaną dietą oraz umiarkowanym wysiłkiem fizycznym.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *