Jak wybrać odpowiednie krzesła barowe do kuchni?

Miłośnicy przestronnych mieszkań i dużej otwartej przestrzeni często decydują się na kuchnię stanowiącą jedność z pokojem dziennym. W takiej sytuacji oddzielenie części kuchennej, jadalnej i wypoczynkowej nadaje przestrzeni bardziej uporządkowanej formy. Często stosowanym zabiegiem jest użycie wyspy kuchennej zawierającej miejsce do spożywania posiłków.

Wyspa kuchenna z krzesłami barowymi

Preferencje o tym, czy lepsza będzie kuchnia zamknięta, czy otwarta są kwestią bardzo indywidualną. Jednak w ofercie deweloperów przeważa ta pierwsza wersja, nie zawsze z możliwością zamknięcia części kuchennej za dodatkową opłatą. W takich sytuacjach wysoka wyspa kuchenna pozwala nieco uporządkować przestrzeń.

Stawiając wyspę między kuchnią a częścią wypoczynkową nie tylko można rozdzielić wizualne części pomieszczenia o różnej funkcjonalności. Wysoka wyspa z krzesłami barowymi do kuchni tworzy miejsce do spożywania posiłków, a jednocześnie może sprawić, że kuchenny chaos nie będzie tak widoczny z pozostałej części pomieszczenia.

Krzesła rodem z baru

Wysokie stołki i krzesła kojarzą się większości osób z wizytą w barach i pubach. Takie rozwiązanie pozwala w tych miejscach efektywnie wykorzystać przestrzeń jednocześnie zapewniając wygodę klientów. Jednak tego typu meble znane są od stuleci. Znane już były w starożytności, podobno Egipcjanie za pomocą takich krzeseł próbowali zrekompensować sobie swój niski wzrost.

Obecnie Krzesła barowe do kuchni cieszą się olbrzymią popularnością. Przekłada się to na szeroką ofertę tego typu mebli. Dostępne są proste, twarde stołki barowe do kuchni, podobnie jak w pubach z obrotowym, regulowanym siedziskiem. Bardziej popularne są jednak tapicerowane krzesła barowe do kuchni. Dają wrażenie przytulności, a jednocześnie pozwalają na równie efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Takie krzesło barowe do kuchni warto mieć

Wybierając meble do domu kierujemy się ulubioną stylistyką i jakością. Wybierając krzesła warto wziąć też pod uwagę komfort użytkowania. Tapicerowane krzesła barowe do kuchni są bardziej miękkie, choć może być trudniej utrzymać je w czystości. Warto by tego typu krzesła w domu miały oparcie. Dzięki temu wyspa w analogii do stołu w jadalnie, może stać się centrum domowego życia.

Dobre krzesło barowe do kuchni powinno też mieć poprzeczkę pod nogi, by te nie wisiały bezwładnie podczas siedzenia. Stołki barowe do kuchni są jednym z tych mebli, które często warto kupować na zamówienie. Ich wysokość powinna być dopasowana do wysokości wyspy. By były wygodne siedzisko powinno być oddalone od spodu blatu o około 18 a 22 centymetry.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *