Jak wybrać program do wystawiania faktur?

Jak wybrać program do wystawiania faktur?

Własna działalność gospodarcza wiąże się z wypełnianiem wielu obowiązków księgowych. Koszt prowadzenia księgowości jest dość wysoki, ale można robić to samodzielnie. Do wyboru są programy księgowe i do wystawiania faktur online, które znacznie pozwalają obniżyć miesięczne koszty. Jaki program do fakturowania wybrać?

Program do wystawiania faktur – komu może się przydać?

Większość przedsiębiorców zleca wystawianie faktur księgowej. Jednak za takie usługi się płaci, a fakturowanie nie jest wcale trudne. Dostępne są ciekawe i rozbudowane programy do fakturowania, które pozwalają wykonać wiele operacji księgowych.

Programy do fakturowania mogą być wybrane przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to także dobre rozwiązanie dla mikro-, makro i dużych przedsiębiorców. Program można dostosować do wielkości firmy i konkretnej branży. W zależności od ilości funkcji można zdecydować się na droższy pakiet lub nawet darmowe fakturowanie.

Ile kosztuje program do wystawiania faktur?

Ceny programów do fakturowania są zależne od paru czynników. Przede wszystkim można znaleźć programy darmowe, które mają jednak bardzo ograniczone funkcje. Idealnie nadają się dla osób prowadzących jednoosobową działalność o niewielkim zasięgu. Miesięcznie można za darmo wystawić do 10 faktur.

Jednak większość firm jest bardziej rozbudowana i wymaga zaawansowanego programu. Nie ma z tym żadnego problemu. Można za darmo przetestować kilka programów, a następnie zdecydować się na konkretny pakiet, który będzie odpowiadał potrzebom firmy. Miesięczne opłaty mogą wynieść od 20 złotych do nawet kilkuset.

Czy warto korzystać z programów do fakturowania?

Programy do wystawiania faktur dają wiele możliwości i pozwalają oszczędzić pieniądze. Funkcje oferowane przez programy w dużej mierze pozwalają zniwelować koszty księgowości.

Wybierając dobry program, można szybko wystawiać faktury, uzupełniać zapisane dane i przesyłać je do klienta. Jest też możliwość prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, a także generowanie raportów księgowych.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *