Jak wybrać szklane przegrody biurkowe?

Wielu przedsiębiorców może obawiać się zastosowania szklanych przegród biurkowych i wykorzystania ich do wydzielenia konkretnych stref roboczych albo oddzielnych stanowisk pracy. Lęki są związane z kruchością szkła i jego pozornym zimnem i szybkim brudzeniem się. Szkło może być jednak materiałem doskonałym, jeśli tylko potrafi się je wybrać.

Ocena podstawowych parametrów materiału

Jeżeli zabudowa ma być przygotowana ze szkła, to szkło musi mieć oczywiście określone właściwości. Nie zawsze wygląda ono tak samo, a jego zła sława wzięła się właśnie z jego nieprawidłowego zrozumienia i nieodpowiedniego zastosowania.

Chcąc przygotować ze szkła przegrody biurkowe szklane, należy upewnić się w tym, że ma ono grubość wynoszącą przynajmniej 8 milimetrów, która zapewni mu optymalną stabilność. Druga ważna kwestia to zabezpieczenie szklanej powierzchni specjalistyczną warstwą. Najtrwalszą i najbezpieczniejszą konstrukcją charakteryzuje się szkło hartowane, które w przeciwieństwie do zwykłego szkła nawet podczas uszkodzenia nie rozbije się na małe kawałeczki.

Dopasowanie rozmiaru przegród do pomieszczenia

Kolejnym elementem mogącym wpłynąć negatywnie na jakość przegród biurkowych szklanych i przez to też bezpieczeństwo miejsca pracy będzie niewłaściwe dopasowanie kształtu i rozmiaru przegród do aranżowanej przestrzeni. Szkło jest natomiast na tyle przyjemnym w pracy materiałem, że można je wprost dowolnie zmieniać i przekształcać. Wystarczy z tej opcji skorzystać i wykonać przegrody na zamówienie.

Rozmiar może być różny, podobnie jak i sam kształt, który nie zawsze jest klasycznie prostokątny. Przegrody biurkowe szklane mogą być prowadzone pod dowolnym kątem, a nawet i po łuku. Zazwyczaj są stałe, ale mogą być też przesuwane. Wariantów jest wprost nieskończenie wiele.

Obawy o bezpieczeństwo szklanych przegród

Przegrody biurkowe szklane są bezpieczne, bo praktycznie nie da się ich uszkodzić, nawet jeśli próbuje się to zrobić celowo. Dobrze wykonane okażą się tak samo stabilne jak przegrody wykonywane z innych materiałów.

Raz jeszcze warto przypomnieć o tym, że przegrody wykonane ze szkła hartowanego nie są w stanie rozbić się na małe fragmenty, które mogłyby kogoś poranić. One jedynie pękają, a ich ogólna struktura pozostaje niezmienna. Nawet gdyby ktoś przypadkowo w nie wbiegł, nic złego mu się nie stanie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *