Jak wygląda pedicure hybrydowy?

Z całego mnóstwa metod stylizacji paznokci stóp, najlepsze wyniki uzyskuje się, stosując hybrydy. Prawdą jest, że pedicure to nie wszystko, jeśli chodzi o pielęgnację paznokci, o czym więcej mówi poradnik http://www.bank-life.pl/jak-zajac-sie-pielegnacja-swoich-paznokci-aby-pozostaly-w-pelni-zdrowia/. Zwraca on uwagę na to, na czym się skupić, ab y zachować paznokcie w pełni zdrowie. Wracając do zabiegu pedicure, okazuje się, że wykonane metodą hybrydową mają szereg zalet, ale nie tylko dla ogólnej prezencji, lecz również dla zachowania zdrowia. W artykule tym omówimy sobie, jak robi się pedicure hybrydowy, co zrobić przed zabiegiem, a także, w jaki sposób pomaga on chronić zdrowie.

Przygotowania do zabiegu pedicure hybrydowego

Przymierzając się do zabiegu w salonie pedicure, warto najpierw sprawdzić, czy paznokcie stóp są wolne od wszelkich dolegliwości, które mogłyby być przeszkodą w zabiegu. Co należy do owych przeszkód? Z pewnością są to wszystkie dolegliwości stóp i paznokci, które nieusunięte przed zabiegiem pedicure mogłyby mieć negatywny wpływ na niego, a w niektórych przypadkach uniemożliwić nałożenie hybryd. Takimi dość popularnymi dolegliwościami są:

  • grzybica stóp i paznokci,
  • zakażenia wirusowe i bakteryjne,
  • problemy stóp jak modzele, czy odciski.

Bardzo wiele potencjalnie niezwiązanych z paznokciami problemów stóp może przeszkadzać pośrednio w zabiegu pedicure hybrydowym. Zanim więc nastąpi sam zabieg, należy w domu przyglądnąć się paznokciom, a budzące obawy dolegliwości usunąć w salonie pedicure.

Jak profesjonalistki robią pedicure hybrydowe?

Sam zabieg pedicure zdaje się nieskomplikowany, jeśli wykonywany jest przez osobę znającą się na nim, a wygląda to tak:

  • przygotowania paznokci, zmycie starych lakierów, odtłuszczenie, obrobienie i polerowanie paznokci,
  • nałożenie podkładu bazowego, na którym ma się trzymać właściwy lakier hybrydowy,
  • nałożenie od 1 do 3 warstw lakieru z każdorazowym utwardzeniem go lampą UV,
  • aplikacja lakieru nawierzchniowego dającego połysk i zabezpieczającego stylizację,
  • odtłuszczanie końcowe i nawilżenie płytek olejkiem.

Jest to możliwie prosty zabieg, szczególnie dla profesjonalistek, a efekty jego mogą być i nierzadko są znacznie przewyższające oczekiwania.

Jak hybrydy mogą chronić zdrowie?

Oczywiste jest, że wykonanie pedicure w Gdańsku wiąże się ze wzmocnieniem całych płytek paznokci. Dla zdrowia szczególnie paznokci stóp nie jest aż tak ważny wygląd paznokci, ale jako że są to części ciała narażone na podrażnienia, albo mechaniczne uszkodzenia, jasne jest, że hybrydy wykazują podwyższoną niż inne lakiery odpornością na niewielkie uderzenia. Stąd wniosek, że paznokcie mogą skutecznie przeciwstawiać się niewielkim uderzeniom, na przykład o jakiś przedmiot. Dość dobrze to znoszą, dlatego mogą uchronić palce przed poważnymi konsekwencjami wynikającymi z takich zdarzeń. Nie można ich jednak traktować jako tarczy przed uderzeniami, jest to bowiem cecha uboczna.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *