Jakiego języka obcego warto się uczyć? Czy język angielski jest najlepszy?

Większość polskich uczniów, ale i z innych krajów, nie tylko europejskich, uczy się języka angielskiego. Ale czy rzeczywiście jest on „najlepszy” i dlaczego właśnie ten język się wybiera? Na to pytanie postaramy się rzeczowo odpowiedzieć, zastanowimy się także czy innych języków obcych także warto się uczyć. Jeżeli jesteście ciekawi naszych wniosków, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Dlaczego języka angielski jest „number one”?

We współczesnym świecie nieumiejętność posługiwania się językiem angielskim, choćby w stopniu podstawowym, traktowana jest niczym analfabetyzm. Jesteśmy nie tylko Polakami, ale także Europejczykami czy obywatelami świata, dlatego też znajomość języka angielskiego jest tak ważna. Układ Schengen zakładający pozbycie się kontroli granicznych niejako sprawił, że znajomość angielskiego jest wręcz niezbędna. Do naszego kraju przyjeżdża wielu obcokrajowców, a my także lubimy poznawać nowe kraje, a dzięki znajomości angielskiego niejako możemy porozmawiać z każdym czy zwyczajnie się dogadać, bez konieczności tłumaczy czy też nie trzymając w ręku translatora czy słownika.

Dla wygody

Język angielski niejako stal się językiem urzędowym, a jego znajomość otwiera wiele drzwi. Dzięki temu możemy aplikować o pracę nie tylko w Polsce, ale również w innych zakątkach świata i co ciekawe nie zawsze wymaga się od nas znajomości języka oficjalnego danego kraju, lecz wystarczy, że dobrze znamy angielski. Takie rozwiązanie jest także bardzo wygodne. Ale żeby nie było tak kolorowo i super optymistycznie musicie zdawać sobie sprawę, że choć najwięcej osób uczy się angielskiego, to niestety nie w każdym kraju przykłada się do tego aż tak dużą uwagę. Każdy kto był np. w Chorwacji wie, że szybciej dogadacie się z Chorwatem w języku polskim niż angielskim. Choć w dużej mierze dotyczy to osób starszych. Natomiast młodzież, podobnie jak w Polsce, zazwyczaj całkiem dobrze posługuje się językiem angielskim.

Język angielski jest łatwy

W sumie to dosyć zrozumiałe, że Polacy najchętniej uczą się angielskiego, wszak jest on bardzo prosty, bądź prosty. Z wymową także łatwo sobie poradzić, a słówka są proste do zapamiętani. Oczywiście duża zasługa osłuchania się z nim. W końcu wielu z nas lubi słuchać angielskiej czy amerykańskiej muzyki czy oglądać amerykańskie filmy, czytając polskie napisy. Niby takie proste rzeczy sprawiają, że zdecydowanie łatwiej nam się nauczyć języka angielskiego. Warto także zwrócić uwagę, że wielu młodych ludzi posługuje się nim całkiem dobrze, w końcu sporo rodziców przykłada uwagę do tego, aby ich dzieci uczyły się języka obcego. Dzięki temu mają szansę dostać się do lepszej pracy czy nawet na zagraniczne studia, a więc są poniekąd skazane na sukces zawodowy. Język angielski i egzamin ósmoklasisty to połączenia słów, które podobnie jak „matura z języka angielskiego”, aktualnie nie napawa optymizmem z uwagi na aktualną sytuację związaną z koronawirusem. Jednak, dzięki temu, że egzaminy odbędą się w późniejszym terminie, młodzież ma więcej czasu, aby ewentualnie nadrobić zaległości.

Warto zostać poliglotą

Dla niektórych nauka języków obcych jest hobby. Jasno musimy stwierdzić, że to naprawdę świetne hobby, które dodatkowo daje dużo satysfakcji. Dlatego zachęcamy Was do nauki nie tylko angielskiego. Coraz więcej osób uczy się mandaryńskiego, w końcu Chiny są potęgą gospodarczą i wiele chińskich firm poszukuje pracowników. Ponadto mieszkańcy miast przygranicznych powinni uczyć się języka urzędowego kraju sąsiadującego. Dzięki temu będą mogli łatwiej znaleźć pracę nie tylko na przysłowiowym zmywaku, ale także na wyższym stanowisku. Zwróćcie uwagę jak w dużej mierze zmieniła się sytuacja w Anglii. Polacy znając język nie wykonują już najgorszych prac, lecz bardzo często pracują na specjalistycznych stanowiskach i zarabiają całkiem dobrze.

Języków obcych warto się uczyć, nie tylko dlatego, że jesteśmy Europejczykami, ale także dla siebie, wszak rozwój osobisty jest bardzo ważny. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć naukę i do tego Was zachęcamy, tym bardziej że możecie czerpać z tego profity. Dzięki znajomości języka obcego, np. angielskiego, możecie znaleźć pracę w dużych korporacjach czy też firmach o zasięgu międzynarodowym.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *