Kiedy należy się zdecydować na operacyjne usunięcie żylaków?

Kiedy należy się zdecydować na operacyjne usunięcie żylaków?

W zasadzie każda klinika flebologii Wrocław specjalizuje się w operacyjnym usuwaniu żylaków. Zabiegi te polegają przede wszystkim na usunięciu żylaków, przecięciu ich, a także – w razie potrzeby – na ich udrożnieniu. Kiedy warto się zdecydować na ten zabieg i czy zawsze jest on konieczny?

Jak walczyć z żylakami?

Usuwanie żylaków wrocław to tylko jedna z metod leczenia tej choroby. Znacznie częściej stosuje się odpowiednie leczenie zachowawcze, którego celem jest zapobiegnięcie dalszemu rozwojowi towarzyszących chorobie dolegliwości. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju środki medyczne, obniża się masę ciała, a także korzysta z pończoch chroniących nogi przed żylakami. Najskuteczniejsze leczenie żył Wrocław polega na uruchomieniu naturalnych procesów, dzięki którym ulegają one stopniowemu drenażowi. Czasem jednak korzystanie z naturalnych i nieinwazyjnych metod nie wystarcza.

Kiedy usuwa się żylaki?

W zasadzie usuwanie żylaków we Wrocławiu ma miejsce w dwóch sytuacjach: gdy – po pierwsze – pacjent ma bardzo ograniczone możliwości poruszania się (ból żylaków jest bardzo intensywny i wręcz uniemożliwia ruch), a po drugie – takie jest życzenie pacjenta. Drugi przypadek ma miejsce, gdy co prawda żylaki nie powodują uporczywego bólu, ale za to szpecą, w związku z czym pacjent czuje się niekomfortowo. Należy jednak pamiętać, że samo usuwanie żylaków we Wrocławiu również wiąże się z bliznami, koniecznością znieczulenia (czasem ogólnego) i niezbędną rehabilitacją.

Warto się zapytać!

W klinice flebologii we Wrocławiu pacjenci mogą liczyć na szerokie wsparcie merytoryczne. Dzięki niemu łatwiej będzie podjąć decyzją co do dalszego leczenia i – jeśli zajdzie taka potrzeba – szybciej będzie można podjąć określone działania. Należy bowiem pamiętać, że leczenie uszkodzonych i niedrożnych żył musi odbywać się szybko i sprawnie, gdyż w przeciwnym razie zwiększa się ryzyko wystąpienia zakrzepicy, której skutkiem może być nawet niedowład mięśni, udar mózgu i śmierć pacjenta.

Leczenie żył to proces skomplikowany i wymagający sporej wiedzy medycznej. Dlatego tak ważne jest, aby już na samym początku podjąć się pewnych działań, które zmniejszą ryzyko wystąpienia silnych objawów choroby żylnej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *