Kisteny – najważniejsze informacje

Transportując różnego rodzaju towary, trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na to, w czym są one przewożone. Właściwie opakowanie zabezpiecza towar nie tylko przed uszkodzeniem, lecz także przed kradzieżą. Ostatnimi czasy niezwykle popularne stały się np. kisteny. Czym one są i z jakiego powodu są tak chętnie wykorzystywane do transportu towarów?

Co to są kisteny?

Kisteny to po prostu specjalne skrzynie, które zwykle wykonane są z wysokogatunkowego plastiku. Ich celem jest przede wszystkim zabezpieczenie przewożonego w nich towaru. Co jednak ciekawe kisteny mogą być wykorzystywane także do magazynowania.Skrzynie tego rodzaju występują w standardowym rozmiarze, który umożliwia ustawienie ich na palecie lub też podnoszenie i przewożenie ich zwykłym wózkiem widłowym. Dzięki temu załadunek oraz przewóz towaru jest bardzo efektywny.

Jakie zalety mają kisteny?

Oczywiście sam ładny wygląd i możliwość efektywnego załadunku to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać w kontekście zalet takich skrzyń. Jakie są jeszcze inne korzyści, które przewoźnicy uzyskują dzięki nim?Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że kisteny są niezwykle uniwersalne — mogą w nich być przewożone praktycznie wszystkie typu produktów. Rewelacyjnie sprawdzają się do transportowania np. mięs, owoców, warzyw, ryb czy też chleba lub nawet maki.Co więcej, dzięki temu, że są one wykonane z plastiku, są również niezwykle mocne i trwałe. Oznacza to, że nie ulegają tak szybkiemu uszkodzeniu, jak inne pojemniki transportowe. Oczywiście znacznie minimalizuje to koszt dla firmy transportowej.Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że kisteny niezwykle łatwo i szybko się myje. Oznacza to, że po zakończeniu jednego transportu, można je szybko doprowadzić do porządku i zapakować w nie kolejny, zupełnie inny produkt.

Czy kisteny są lepsze niż drewniane skrzynie?

Jeszcze do niedawna tworzywem, z którego głównie wykonywało się skrzynie transportowe, było drewno. Czy nowoczesne rozwiązania są od niego lepsze?Być może wiele osób będzie w tym wypadku zaskoczonych, lecz plastikowe kisteny są produktem znacznie lepszym niż drewniane skrzynie. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że są one znacznie lżejsze, co ma swoje zalety nie tylko podczas załadunku, lecz także i w czasie samego transportu — mniejsze zużycie paliwa.Co jednak zaskakujące, plastikowe kisteny są o wiele trwalsze niż drewniane skrzynie. Te drugie już po kilku miesiącach muszą być naprawiane, podczas gdy plastik może bez większych problemów wytrzymać nawet kilka lat intensywnego używania.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *