Czy warto wręczać pracownikom upominki firmowe?

Motywowanie pracowników, tak aby nie tylko wykonywali swoje zadania dobrze, ale również z ochotą, jest prawdziwą sztuką. Na zachęcanie składa się cały system bonusów w postaci płacy i dodatków pozapłacowych. Nie zawsze kluczowym czynnikiem jest poziom płacy, często motywatory poza płacowe mają duże znaczenie gdy chodzi o chęć do pracy.

Czy upominki firmowe Katowice wpływają na motywację do pracy?

Podstawowym motywatorem do pracy jest chęć osiągania przychodu z tytułu jej wykonywania. Niezbyt duża grupa ludzi może sobie pozwolić na to by pracować bez zwracania uwagi na poziom wynagrodzenia. Poza płacą czynnikiem motywującym mogą być wszelkiego rodzaju bonusy, czy okresowo przyznawane Upominki firmowe Katowice. Docenianie przez pracodawcę i uznawanie zasług pracownika zaspokaja jego potrzeby uznania. Ważne jest jednak to, by upominki firmowe nie były pretekstem do oferowania niższej płacy za wykonaną pracę – przyniesie to jedynie negatywny efekt.

Jakie upominki firmowe chcieliby otrzymywać pracownicy?

Upominki dla pracowników powinny być dopasowane do ich potrzeb. Przede wszystkim działanie motywacyjne mają upominki atrakcyjne z perspektywy użytkownika. Na żadnego pracownika nie zadziała motywująco sytuacja w której otrzymuje on kolejny firmowy kubek, chociaż go nie potrzebuje. Upominki firmowe, jeśli są wręczane okresowo powinny być różnorodne i atrakcyjne dla pracowników. Lepiej wybierać gadżety, które są funkcjonalne, nie stanowią, kolejnego niepotrzebnego bibelotu na półce. Będą wtedy z pewnością docenione przez pracowników.

Skuteczne motywowanie to klucz do osiągnięcia sukcesu w organizacji

Pracownicy, czyli zasobu ludzkie stanowią kluczowy czynnik do osiągnięcia sukcesu przez organizację, niezależnie od jej profilu działania. Dlatego też zmotywowani do pracy ludzie, którzy są entuzjastyczni wobec wykonywanych przez nich zadań, to ich działanie jest skuteczniejsze. Przynosi to wymierne korzyści całej organizacji. Doceniany i motywowany pracownik po prostu wykonuje swoją pracę zdecydowanie lepiej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *