Kriolipoliza – skuteczny sposób na odchudzanie

W medycynie estetycznej w ostatnich latach dokonał się ogromny postęp. Zabiegi przy użyciu skalpela zostały zastąpione przez mniej inwazyjne terapie. Dziś, by zachować młody i nienaganny wygląd wystarczy kilka bezbolesnych zabiegów. Jednym z nich jest kriolipoliza Katowice, o której przeczytasz poniżej.

Na czym polega zabieg kriolipolizy Katowice?

Kriolipoliza Katowice to zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Niska temperatura niszczy je i sprawia, że nie mogą się odbudować.

Efekty zabiegu nie są widoczne od razu. Po około 14 dniach widać pierwsze zmiany na ciele. Po około 8 tygodniach można zauważyć znaczące zmiany w wyglądzie sylwetki. Proces usuwania martwych (zamrożonych) komórek tłuszczowych jest indywidualny dla każdego pacjenta. Zazwyczaj potrzeba 4 miesięcy na to, by całkowicie pozbyć się zgromadzonego tłuszczu.

Jak przebiega kriolipoliza Katowice?

Pacjenci, którzy poddają się kriolipolizie Katowice, spędzają na zabiegu około 45 minut. W tym czasie kosmetolog przykłada do do ich skóry urządzenie, które zasysa tkankę tłuszczową i ją schładza. Najbardziej nowoczesne urządzenia mogą obniżyć temperaturę nawet do -14 stopni.

Nie należy jednak obawiać się odmrożeń. Zabieg kriolipolizy Katowice jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Uczucie, które towarzyszy pacjentom podczas jego wykonywania to chłód, który zwiększa się stopniowo, więc skóra się do niego przyzwyczaja. Niektórzy pacjenci zwracali uwagę na to, że w czasie kriolipolizy Katowice odczuwali lekkie szczypanie skóry.

Kiedy warto zdecydować się na kriolipolizę Katowice?

Jeśli inne metody odchudzania (dieta, sport) nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, kriolipoliza Katowice jest idealnym rozwiązaniem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Zabieg sprawdza się wtedy, gdy tkanka tłuszczowa gromadzi się w określonych partiach ciała, np. na brzuchu, ramionach, czy udach.

Co istotne – kriolipoliza Katowice nie jest sposobem na walkę z zaawansowaną otyłością. To zabieg, który może wspierać w procesie chudnięcia i pomaga pozbyć się komórek tłuszczowych tam, gdzie zawodzą inne metody.

Zwykle pacjenci stosują trzy serie zabiegów co 6 tygodni. Zawsze po zabiegu powinni obserwować reakcję skóry. Możliwe, że pojawią się na niej siniaki oraz zaczerwienienie, które powinny samoistnie zniknąć po kilku dniach.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *