Który producent drabin robi najlepsze drabiny ewakuacyjne na dach

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne dla bezpieczeństwa pracy ma drabina. Jest to szczególnie ważne dla branży energetycznej, budownictwa i przemysłu. Wybierając drabinę ewakuacyjną, trzeba zwrócić uwagę na jakość, solidność, trwałość i wszelkie parametry związane z bezpieczeństwem. Producenci raczą rynek mnóstwem konfiguracji, dostosowując swoje produkty do indywidualnych potrzeb klienta.  Istnieje jednak zasadnicze pytanie: którego producenta drabin wybrać?

Należy sprawdzić, czy dostarczona do naszej firmy drabina spełnia normy bezpieczeństwa

Jest to niezwykle istotny element przy wyborze drabiny, szczególnie tej ewakuacyjnej, ponieważ w niedługim czasie może się okazać, że produkt nie jest dostosowany do przepisów BHP. Wtedy taką drabinę będzie trzeba zdemontować, a pieniądze zostaną wyrzucone w błoto. Prawo w tym zakresie jest naprawdę restrykcyjne. Regulacje dotyczą między innymi szerokości wewnętrznej szczebla, rozstawu i antypoślizgowości szczebli, rozstawu obręczy i prętów pionowych kosza ochronnego oraz odległości drabiny od ściany.

Montaż

Ważne jest, aby producent miał w swojej ofercie możliwość montażu kupionych drabin. Trzeba przyznać, że jest to istotne, ponieważ w przypadku braku takiej usługi jesteśmy wtedy zmuszeni na własną rękę szukać ekipy, która to wykona. Zadanie potrafi być wymagające, tym bardziej że drabiny ewakuacyjne czy drabiny dachowe montuje się na dużych wysokościach.

Indywidualna wycena i jakość materiałów

To najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze oferty konkretnego producenta drabin. Mając możliwość otrzymania indywidualnego projektu i wyceny, jesteśmy pewni, że nie zostaniemy narażeni no dodatkowe koszty w postaci późniejszego dopasowywania drabiny do budynku. Najwyższa jakość materiałów zapewnia z kolei bezpieczeństwo – drabina będzie wysoce odporna na niszczące czynniki atmosferyczne jak wilgoć, która powoduje rdzę.

Na rynku drabin funkcjonuje firmy, które mogą zapewnić nam wszystkie wyżej wymienione elementy. Ważne jest aby przed podjęciem decyzji sprawdzić firmę i oferowane przez nią rozwiązania, zapoznać się z opiniami na jej temat, a następnie wybrać producenta o najlepszej renomie.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *