W jaki sposób osiągnąć idealnie gładką skórę na lato?

Lato zbliża się wielkimi krokami. Gdy na dworze robi się gorąco, chętnie odkrywamy nieco więcej ciała. Musimy jednak nieco zatroszczyć się o to, aby było wypielęgnowane i estetyczne. W jaki sposób osiągnąć idealnie gładką i przyjemną w dotyku skórę? Które z preparatów i sposobów są skuteczne? Jak długo utrzymują się efekty depilacji konkretnym kosmetykiem? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, w jaki sposób można to osiągnąć.

Metoda 1: plastry z woskiem oraz depilatory elektryczne

Są to dość bolesne, za to nieco trwalsze zabiegi aniżeli usuwanie niechcianego owłosienia przy pomocy jednorazowej maszynki. Woski do depilacji można kupić pod postacią plastrów z woskiem do samodzielnego zastosowania w domu. Aplikacja plastrów jest stosunkowo prosta, należy tylko postępować zgodnie z instrukcją. Najpierw należy przyciąć plaster do pożądanych rozmiarów. Potem rozgrzać go poprzez pocieranie dłoni. W ten sposób nadajemy woskowi znajdującemu się w plastrze odpowiednią konsystencję. Gdy już to zrobimy, przyklejamy plaster na wybraną partię ciała, dociskamy palcami, a następnie szybkim i zdecydowanym ruchem odrywamy.

Metoda 2: kremy do depilacji oraz lasery do depilacji światłem

Każdy z wymienionych sposobów jest bezbolesny, choć różni się sposobem oddziaływania na owłosienie. Podczas gdy kremy do depilacji pozwalają zniwelować owłosienie dzięki działaniu substancji chemicznych, laser do depilacji światłem IPL niszczy włosy poprzez skierowanie na cebulki włosa wiązki światła UV, które doprowadza do ich wypadnięcia. Kremy do depilacji są często wzbogacone w naturalne olejki i substancje nawilżające. Czasem mają dołączone kremy po depilacji, które nieco opóźniają odrastanie włosków na wydepilowanej skórze. Szeroki wybór kosmetyków do depilacji można znaleźć w sklepie online https://kontigo.com.pl/.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *