Makijaże permanentne – sprawdź, co warto o nich wiedzieć

Makijaż permanentny to rozwiązanie dla tych osób, które chcą trwale poprawić swój wygląd i zredukować czas poświęcany na codzienne wykonywanie tradycyjnego make-upu. Jeśli chcesz wiedzieć, ile taki zabieg kosztuje, gdzie i w jaki sposób się go wykonuje, tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje! 

Makijaż permanentny – na czym polega?

Makijaż permanentny jest makijażem stałym, który przypomina nieco tatuowanie. Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów i stosuje się go zwykle w okolicach brwi, oczu i ust. We współczesnej kosmetyce wykorzystuje się pigmenty pochodzenia naturalnego, które dobiera się w taki sposób, by nie różniły się od naturalnego kolorytu naszej cery czy brwi. W przypadku tych ostatnich zabieg nie jest bolesny, natomiast przed makijażem permanentnym oczu i ust stosuje się specjalny preparat znieczulający. Makijaż permanentny utrzymuje się od 2 do 5 lat. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest m.in. ciąża, łuszczyca i przyjmowanie leków sterydowych.

Korzyści wynikające z makijażu permanentnego

Makijaż permanentny, częściej niż malowaniu cery, służy podkreśleniu jej konturów i zatuszowaniu ewentualnych niedoskonałości. Niesymetryczne, przerzedzone brwi, zbyt wąskie wargi, przebarwienia czy plamy pigmentacyjne to mankamenty, które dzięki makijażowi permanentnemu jesteśmy w stanie wyeliminować. To jednak nie koniec zalet, jakie daje makijaż permanentny! Jedną z najistotniejszych jest jego trwałość – dzięki niemu możemy zapomnieć o konieczności codziennego malowania. Nie musimy również obawiać się, że nasz makijaż rozmaże się w ciągu dnia i będzie wymagał poprawek.

Gdzie wykonać makijaż permanentny i ile to kosztuje?

Makijaż permanentny wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Wybierając odpowiedni gabinet, należy upewnić się, że zatrudnia on dyplomowane kosmetyczki z tytułem linergistki. Warto wybrać renomowane miejsce, w którym będziemy czuć się bezpiecznie. Ile kosztuje wykonanie zabiegu? Cena zależy od wybranej metody, ilości użytego barwnika oraz partii skóry. Koszt korekty zaczyna się zwykle od około 500 złotych (np. za kreski na powiekach) i może dochodzić do około 1500-1800 zł za korektę ust.

Makijaż permanentny to olbrzymia wygoda i oszczędność czasu na co dzień. To także świetny sposób na to, by wyeliminować mankamenty urody, które zaniżają naszą samoocenę i odbierają nam pewność siebie. Wykonanie takiego zabiegu należy jednak dobrze przemyśleć, uwzględniając nasze potrzeby i oczekiwania oraz koszty, które będzie trzeba ponieść

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *