Na co zwrócić uwagę wybierając program do fakturowania?

Na co zwrócić uwagę wybierając program do fakturowania?

Podstawą działania każdego przedsiębiorstwa i osób prowadzących działalność gospodarczą są faktury. Potwierdzają przeprowadzenie transakcji sprzedażowej lub wykonanie jakiejś usługi. Warto zainwestować w dobry program do wystawiania faktur, aby praca przebiegała szybko i sprawnie.

Jakie możliwości może mieć program do wystawiania faktur?

Dobry program do fakturowania powinien być wyposażony w wiele praktycznych narzędzi. do najważniejszych należy na pewno możliwość wystawiania różnych faktur, takich jak korygujące, zaliczkowe i pro forma. Powinna być również możliwość wystawiania faktur na podstawie paragonów, a także w różnych językach i walutach.Dobrze jest także, aby program do wystawiania faktur był połączony z innymi programami, jak np. z Allegro. Jest to bardzo duże ułatwienie dla właścicieli wszystkich sklepów internetowych. Połączenie takie jest również ważne dla wszystkich, którzy chcą zautomatyzować procesy sprzedaży i całej obsługi klienta. Pozwala to również na swobodne zarządzanie aukcjami.

Tworzenie baz klientów – istotna funkcja dobrego programu do wystawiania faktur

Program do wystawiania faktur, profesjonalny, powinien mieć połączenie z bazą GUS i Ministerstwem Finansów. Dzięki temu wystarczy wpisać NIP klienta, a reszta danych uzupełni się automatycznie. Dzięki takiemu połączeniu z różnymi bazami, to klienta sprawdzić można również w KRD, aby potwierdzić jego wiarygodność. W bazach Ministerstwa Finansów sprawdzić można również, czy podmiot jest czynnym płatnikiem VAT.

Dlaczego ważne jest tworzenie katalogu towarów i usług?

Tworzenie katalogu usług i towarów to bardzo duże ułatwienie. Dzięki temu, przy wypisywaniu faktur, nie trzeba każdorazowo wpisywać wszystkich cech produktu. Wystarczy sama nazwa, a cena netto i wszystkie inne istotne cechy wyskoczą automatycznie.Skatalogowanie towarów i usług umożliwia też przedsiębiorcy stały wgląd w stany magazynowe i pozwala na bieżąco uzupełniać wszystkie produkty, których brak lub takich, które się kończą.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *