Co ma do zaoferowania PKS Lublin?

Lublin posiada bardzo rozbudowaną bazę komunikacji miejskiej, dlatego też bez problemu można podróżować nie tylko w samym mieście, ale również na jego obrzeżach. PKS Lublin posiada nowoczesną flotę pojazdów, w której skład wchodzi 229 autobusów.

Trolejbusy w Lublinie

Lublin jest jednym z trzech miast w Polsce z rozbudowaną siecią trolejbusów. Mowa tutaj oczywiście o pojazdach, które poruszają się poprzez wykorzystanie energii elektrycznej (bez szyn).

Pierwsze trolejbusy pojawiły się w Lublinie w 1953 rok. Ich największym atutem było to, że doskonale radziły sobie z pokonywaniem wzniesień w odróżnieniu od pojazdów z silnikami spalinowymi. W dzisiejszych czasach trolejbusy są jedną z wizytówek Lublina.

Dostęp do biletomatów

PKS Lublin oferuje podróżnym bilety okresowe, jednoprzejazdowe i turystyczne w atrakcyjnych cenach. Jeżeli chodzi o zwykłe bilety jednoprzejazdowe to bez problemu można je kupić w biletomatach, które rozmieszczone są przy lubelskich przystankach.

Bilety można nabyć również w autobusach, kioskach i różnorodnych punktach handlowych. Bilety okresowe, turystyczne i rodzinne dostępne są z kolei w Punktach Sprzedaży Biletów PKS.

Co warto wiedzieć?

PKS Lublin oferuje nie tylko dzienne kursy autobusowe, ale również aż trzy linie nocne obejmujące praktycznie całe miasto. Pamiętać należy o tym, że komunikacja miejsca w Lublinie posiada dwie strefy biletowe. Pierwsza strefa obejmuje teren całego miasta Lublin. Jeżeli chodzi o drugą strefę, to obejmuje ona całą trasę 35 i części trasy 5 i 55. Nie można zapominać również o linii nocnej N2, która wykracza poza obszar Lublina.

Osoby, które chcą bezpiecznie podróżować po Lublinie mogą skorzystać także z szynobusa. Jest to idealny wybór dla podróżujących na trasie Lublin – Lubartów. To właśnie dzięki temu środkowi komunikacji można ominąć poranne korki i bez problemu dojechać do pracy. Przy dworcu PKS znajduje się stacja rowerów miejskich. W sezonie letnim jazda rowerem jest dobrym wyborem dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *