Najlepsze damskie buty na siłownię – jaki model wybrać?

Odpowiednio dobrane buty sportowe pozwolą na efektywny, komfortowy i bezpieczny trening na siłowni. Obuwie dla sportowców jest dostępne w przeróżnych fasonach i kolorach, co sprawia, że panie mogą skompletować nie tylko wygodny, ale i stylowy strój fitness. Wybierając buty na siłownię, należy zwrócić uwagę, przede wszystkim, na ich rozmiar oraz podeszwę.

Rozmiar i oddychalność butów

Prawidłowo dobrane buty sportowe damskie to podstawa udanego i bezpiecznego treningu. Wybierając obuwie dla siebie, należy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar. Najlepiej wybrać model maksymalnie o pół rozmiaru większy niż taki, w którym chodzi się na co dzień. Podczas aktywności fizycznej stopa w bucie przesuwa się i puchnie, dlatego musi mieć odpowiednio dużo miejsca. Warto wybrać modele sznurowane, co zagwarantuje stabilizację i mniejsze ryzyko kontuzji podczas treningu na siłowni. Dodatkowym atutem sportowych butów jest oddychający materiał, z jakiego zostały wykonane, dzięki czemu stopa nie będzie się intensywnie pocić.

Podeszwa butów sportowych na siłownię

Podeszwa w butach do fitnessu powinna nie tylko być antypoślizgowa, ale również nie może utrudniać ruchów w trakcie wykonywania ćwiczeń. Na siłowni najlepiej sprawdzają się podeszwy posiadające średnią trakcję. Buty sportowe do ćwiczeń wewnątrz budynku powinny być lekkie i wygodne. Nowoczesne modele obuwia posiadają specjalną wkładkę żelową bądź powietrzną poduszkę wbudowaną w podeszwie, która dodatkowo amortyzuje różne wstrząsy, a co za tym idzie, odciąża stawy. Wybierając buty dla siebie, warto zastanowić się jaki rodzaj aktywności będzie się wykonywało najczęściej. Osoby, które ćwiczą dynamicznie, z dużą ilością wykroków, podskoków, wypadów mogą wybrać buty sięgające za kostkę, które ją dodatkowo usztywnią i zabezpieczą przed ewentualną kontuzją.

  • Obuwie dla podnoszących ciężary

U osób podnoszących ciężary sprawdzi się obuwie z dodatkowym wsparciem pod piętą, które jest wyjątkowo pomocne w czasie wykonywania przysiadów ze sztangą. Specjalne podwyższenie pod piętą chroni przed bólami stawów, zwłaszcza w dolnych odcinku pleców czy kolan. Istotnym elementem obuwia do podnoszenia ciężarów jest również wsparcie kostki, ale należy pamiętać, że usztywnienie nie może być zbyt silne, aby nie ograniczało ruchów.

  • Buty dla crossfitowców

Na siłowni sprawdzają się również sportowe buty wykonane specjalnie z myślą o osobach uprawiających crossfit. W odróżnieniu od typowych butów kulturystycznych można w nich swobodnie biegać po bieżni, skakać czy wykonywać inne ćwiczenia na siłowni.

Oryginalny design jako dodatkowa motywacja do ćwiczeń

Buty sportowe dostępne są w wyjątkowo okazałym zakresie kolorystycznym,  na co warto zwrócić uwagę, gdy dobierze się już wszelkie niezbędne i funkcjonalne parametry obuwia. Buty o oryginalnym designie, kolorze czy wzorach mogą stać się dodatkową motywacją do regularnych ćwiczeń, a jednocześnie tworzyć ze strojem sportowym jedną spójną całość. Ciekawym trendem w modzie sportowej jest łączenie ze sobą butów do fitnessu i stanika w tym samym kolorze.

Czytaj więcej: Damskie sneakersy – jak nosić, aby wyglądać stylowo?

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *